Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nappali menetfény és helyzetje...

Nappali menetfény és helyzetjelző használata együtt? (többi lent)

Figyelt kérdés
ma történt h álltam a pirosba a sorba utolsóként és nem nyomtam a féket szval nem világított a féklámpa közbe bejött mögém egy terepjáró ami nem fékezett és ugye esett az esú csúszott az út későn vette észre és nekem jött (szerencsére csak picit kaprcos lett meg megrepedt a festék a kocsimon neki ugye semmi mert böhöm nagy ilyen védő rácsok vagy mik voltak rajta) és utána arra hivatkozott h nem vett észre mivel nappal volt nem kapcsoltam föl a tompítottat de a drl ment csak ugye hátsó lámpa nincs és úgy hallottam h helyzetjelzőt csak tompítottal lehet használni de akkor értelmetlen a kocsimon a drl és h ne legyen több ilyen fölkapcsolnám nappal a drl mellé a helyzetjelzőt ez lehetséges? vagyis nem szabálytalan?
2012. szept. 13. 22:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
használni kellett volna a nappali menetjelző lámpát, mert rosszak voltak a látási viszonyok
2012. szept. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%
A tompítottat fel kellett volna kapcsolnod. Így van, esett az eső, rosszak voltak a látási viszonyok sokaknak. Én is így közlekedtem ma. Nekem is jobb volt ha más autónak fel volt kapcsolva, mert legalább a szakadó eső ellenére előbb észrevettem az autót. Amúgy gondolom új autód van, azért van rajta olyan menetfény. Hát figyelj, azoknak az igazából a funkciójuk, hogy nappal kitűnő látási viszonyok mellett, tűző napon is égjen, mert egyrészt menő, jól néz ki a gyártók szerint, másrészt azért mégiscsak jobb, ha látják, hogy az autó mozgásban van, hisz ég neki az a vacak. És így van, az csak elől van. Ma meg ugye rosszak voltak a látási viszonyok, tompítottal kellett volna közlekedned. Helyzetjelző a kresz szerint csak álló autót világíthat ki. Ha mozgásban vagy - tompított!
2012. szept. 14. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
igen ezt tudom csak pont ezaz h akkor hátulra is kéne piros drl-t kötelezni vagy akkor sztem tök értelmetlen az egész mert pont azért van h nappal ne fogyasszon soakt a kocsit tehát lássák és én úgy hallottam h ez a drl még a városon kívüli utakra is jó tehát ott se kell fölkapcsolni a tompítottat a helyzetjelző az ugye nem szabad azt énis tudom de akkor így értelmetlen ha meg tűz a nap akkor jó h jol néz ki de akkor meg tök fölösleges és még mindig ott van h elöl látnak hátul nemésha fölkapcsolom a tompítottat akkor meg végképp fölösleges a drl mert nemis világít akkor szval nemértem ez mire volt jó h új kocsikon kötelezték :S
2012. szept. 14. 16:13
 4/18 A kérdező kommentje:
sztem tök értelmetlen a drl vagyis jó van előnye a szemböl jövőknek de akkor már hátulra is kötelezném pirosba
2012. szept. 14. 16:14
 5/18 A kérdező kommentje:
vagy kapcsolódjon föl vele együtt a hátsó lámpa és akkor abba meg már árulnak ledes izzókat ki lehet cserélni a nagyon új autókon meg alapból már ledes az egész világítás a kocsin
2012. szept. 14. 16:15
 6/18 A kérdező kommentje:
jah meg hozzáteszem tényleg nem azért h védjem magam de annyira kimondott szürkület nem volt csak nem sütött a nap és szakadó esőbe énis föl szoktam kapcsolni a tompítottat mégha nem akarom akkor is már autómatikusan kapcsolom föl néga még nagyon erős szakadó esőbe még az első ködlámpát is föl szoktam kapcsolni és nem szakadt az eső éppen csak szemerkélt ezért csak a drl-t használtam és gondoltam mival úgy is terjesztik h erre van éppen elég lesz
2012. szept. 14. 16:21
 7/18 anonim ***** válasza:

Lehet betenni hátra is DRL-t minden további nélkül, de egyszerűbb felkapcsolni azt a rohadt tompítottat, azért van. Eléggé szar ha nincs felnyomva, pláne ha szürkület van, és szürke vagy más sötét színű géped van, volt már ilyenből csatt ismerősi körben. Városon belül se árt.


Vagy akár be lehet kötni úgy is, hogy a DRL-el együtt menjen a helyzetjelző is, ezt a legegyszerűbb kivitelezni.


Egyébként meg relatív az egész, én jól látok sötétben, más nem, ahol én még tökéletesen látok fényszóró nélkül más már refivel megy. Szóval erre is gondolj,legközelebb ha beülsz lámpa fel és kész. Nem magad miatt, hanem azért hogy ne legyen több ilyen, én reflexből kapcsolom.

2012. szept. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
igen sztem megoldom h világítson a hátsó lámpa a drl-el csak nemtudom h úgy átengedik-e a műszakin am köszönöm mindenkinek a válaszokat
2012. szept. 14. 16:32
 9/18 anonim ***** válasza:
Illetve még egy dolog, a DLR a tompított felkapcsolásakor automatán le kell hogy kapcsoljon.
2012. szept. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
lekapcsolódik pont ezért nem kapcsoltam föl a tompítottat mert akkor tök értelmetlen a drl a kocsin
2012. szept. 14. 16:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!