Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A bringások miért nem tiszteli...

A bringások miért nem tisztelik a piros lámpát?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor látom Bp-en közlekedve,hogy a bringások előremennek a piros lámpánál,és szétnézés után át is mennek rajta (tisztelet a kivételnek!).De a piros rájuk is vonatkozik...Bezzeg ha elüti az autó,minden bringás veri a mellét,hogy szegény bringás,meg hogy az autósok milyen bunkók....

Nem a bringások ellen vagyok,de nem igaz,hogy ilyen alapvető és nagyon fontos szabályt nem lehet betartani...Az a 20-30 mperc változtat valamin??El kell indulni hamarabb....

Itt hozzá is kell tennem,vannak olyanok is,akiken látszik,van jogosítványuk,és tudják szinte minden szituációba,mi a helyes!!


2012. szept. 23. 17:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
26%
Mindig kivagyok attól, ha valaki a kötelesség-jog-ból csak a jogot akarja, a ránéző kötelességre meg nagy ívben tesz. A bringások pont ilyenek. Folyamatos hőbörgés a jogokért, de betartani a szabályokat nem megy. Én SMKP-ral járok, soha nem mentem át piros lámpán, pedig ugyanúgy megtehetném lajstromszám nélkül. De eszembe se jut.
2012. szept. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
25%
100 bringásból 99 egy gyökér. Sajnálom, de ez van. Nem bírnak jelezni, ha kanyarodnak (ütött el így majdnem bringás), mennek, mint az őrült, úton is, járdán is, aztán vinnyognak, ha valaki odaver nekik kocsival. Azért van ez, mert nekik nem kötelező ismerni a kreszt, ha meg ismerik is, vastagon lesajnálják. Na ezért.
2012. szept. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes helyzet, mert én pl inkább elengedek egy kocsisort minthogy valamelyik megint 5 cm-el mellettem zúgjon el. Talán tényleg az kell a kollégának hogy valaki finoman megemelje 3-4 métert...
2012. szept. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
44%
Egyszer elbambultam a pirosnál. Kerestem egy CD-t. Későb indultam. Ez volt egy bringás szerencséje. De az körbe se nézett, csak úgy áttekert a piroson, mintha zöld lett volna. Baromira idegesítenek. Megállok autóval a pirosnál. Jön egy biciklis az meg fogja és átteker... Addig mennek csak az autókkal míg piros nem lesz a lámpa. De rendőrt még nem láttam bírságolni ilyenért. Pedig ebben egész nagy pénz lenne. És legalább senki se szidná őket. Az ilyenek megérdemlik. De szerencsére már itt vannak a hideg idők, nemsokára tél lesz. Aztán legalább eltűnnek az utakról az ilyenek. És csak azok a kerékpárosok maradnak, akiknek lételemük ez. Azok meg normálisak.
2012. szept. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
80%
Talán le kéne szokni az általánosításról. Ugyan nem Bpn élek és biciklizek, hanem vidéken, de minden szabályt betartok. Ugye ti, budapesti autósok mind megálltok a zebránál és minden szabályt betartotok? Mert Bpn tanulok, és vhogy nem nagyon állnak meg az autók a zebránál, áthajtanak a piroson mindig. Ezekkel ugye nincs gond? De édes ez az állandó hiszti az autósoktól, miközben legalább annyira szabálytalanok, mint biciklisek, ha nem jobban.
2012. szept. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
69%

"De rendőrt még nem láttam bírságolni ilyenért."


Én meg autóst nem láttam még megbírságolni ilyenért. A te logikádat követve akkor az autósokat sem bűntetik ezért.

Érted?

Attól, hogy te még nem láttál, ne támaszd alá azt a hamis feltevésed, hogy nem bűntetik meg a bringásokat. De, megbüntetik őket is.


Ugyanúgy feltehető a kérdés, hogy az autósok miért nem tisztelik a piros lámpát? Vagy a gyalogátkelőt? A házunk előtti átkelőnél a 80% üresen bámul maga elé, messzire elkerülve a tekintetem, nehogy véletlenül át kelljen engednie. A másik tipikus az, hogy gyorsan sávot vált, mert ha netán lelépek ő akkor is feloldozva érzi magát az átengedés kötelezettsége alól.

Nemrég én löktem vissza egy idősebb urat, mert a BKV busz elengedett minket, de egy szent szabálytisztelő autós polgár úgy döntött, hogy rohadjon meg a BKV megint megállt előtte, kivágott mögüle, majdnem letarolva minket. Természetesen megállás nélkül ment tovább.


Szükségtelenek az ilyen konkrét közlekedő csoportra kiélezett kérdések, mert nem emelhető ki 1-1- csoportra elszigetelt példa. A bringás ugyanúgy nem tiszteli a lámpát ahogyan az autós sem és a gyalogos sem. De bármi másról elmondható ugyanez.

És miért? Mert nincsen közlekedési kultúra Magyarországon.


3 példa:


1) 2004-ben Angliában jártam, kisváros főútja melletti járdán gyalogoltunk amit egy egysávos kis keresztutca szakított meg. Főúton jött egy kanyarodni kívánó autó, mi jó polgár módjára megálltunk. Ő meg sem kezdte a kanyarodást, hanem várt pár mp-et, utána már villogott, és kézzel mutatta, hogy menjünk csak át.


2) Ugyanezen kirándulás alkalmával a buszosunk alaposan eltévedt, és lányos zavarában fordítva, magyar rend szerint hajtott be egy kis körforgalomba. (2 sávos út keresztje 2db egysávossal.) 1 dudaszó nem sok, annyi nem hangzott el. Sőt, elég szűk volt a hely, szemből az autós kiugrott, és integetéssel segítette a sofőrt hogyan fér el.


3) Bécsben jártam nemrég barátaimmal. Zebrán átkeltünk, majd gyönyörködve a látványban, arra lettem figyelmes, hogy a teljesen kihalt utcán a zebrán átkelő gyalogos előtt a biciklis megállt. Jó tróger magyar módra kikerülhette volna, mert bőven volt hely, de nem, megállt. Megvárta, amíg átér, és ment tovább.

Oldalra néztem, és akkor láttam, hogy a barátaim velem együtt bámulják ezt az egyszerű és emberi szituációt olyan megigézve, mintha maga Jézus Krisztust láttuk volna.


Ezen kellene elgondolkodni igazán és nem a másik "kaszt" tagjaiban keresgélni a hibát... Azért nincs közlekedési kultúra, mert nincs is igény rá...

Csak gondoljuk át ezt a 3 szituációt hogyan zajlott volna le Magyarországon...

2012. szept. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Az utolsó kettőnek...a kérdés nem arról szólt,hogy az autósok mit csinálnak,és mit nem...Hanem hogy a bringások...

Tedd fel te is a saját kérdésedet az autósokról,senki nem akadályoz meg benne...

Egy egész apró megjegyzés...ha az autó megáll a zebránál,a kedves gyalogosnak akkor már nem is kell szétnéznie???Undorító,hogy az autós kivágott a busz mögül,ez vitathatatlan...de pl többsávos útnál azért nem állok meg,ha a külső sávban megyek,mert ha én megállok,a belső sávban lévő nem fog,a gyalogos meg nem néz szét.Én nem akarom látni,hogy akrobatikáznak az emberek 4-5 méter magasba nyitott koponyával,inkább anyázzon,de lehet ezzel megvédtem az életét!!

A KRESZ-ben egy valamit soha ne felejtsen senki...nem annak van elsőbbsége,akinek a KRESZ szerint elsőbbsége van,hanem akinek megadják....

De visszatérve a kérdésemre ne az autósokat szidjuk,amikor nem azt kérdeztem!!!

2012. szept. 23. 18:17
 8/21 rothadt válasza:
67%

én jàrok tömegközlekedést leszàmìtva mindenhogy. bàr smkp-t eladtam, mert azzal akár a birka autósok java majdhogynem megölt, gyalog majdnem a legbiztonsàgosabb, kocsival normàlisan jàrok, ezért vagyok ùtba, kerékpàrral meg az autòsok 10%-a nem kerül ki normàlisan. szoval csak én vagyok normàlis :-)

egyébként igaza van az elôttem szòlònak, kulturàlatlan birkákkal vagyunk tele...

2012. szept. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
78%
Én gyalogos-bringás-autós vagyok. Autót vezetve pont annyi autóst látok átmenni narancssárágán, piroson, mint biciklist.
2012. szept. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
30%
Nem csak a piros lámpát sz@rják le, simán mennek busz sávban (nem olyan busz sávban ahol külön tábla megengedi!) és simán bemennek egyirányúba (nem ahol tábla megengedi), arról már nem is beszélve, hogy zebrán is biciklizik, nem is sejti , hogy át tolnia kéne. Na persze este kivilágítva sincsenek, hisz gondolja ő látja az autót, hát az elég.
2012. szept. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!