Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nektek is volt olyan kezdőként...

Nektek is volt olyan kezdőként, hogy az oktatónak kellett fékeznie, nehogy nekimenjetek valaminek?

Figyelt kérdés
Ma voltam kint először forgalomban, eddig nem is mentem pályán 5 km/h-nál többel... Egész jól ment végig, kb az utolsó kanyarnál volt para. Elsőbbségadás tábla volt és jobbra akartam kikanyarodni az utcából. Rohadtul nem láttam a bokroktól semmit, hogy jönnek-e balról, elindultam, de közben arrafelé néztem, hogy lássam, jön-e autó, közben meg rosszul kormányoztam, és jobb első kerékkel felmentem a padkára, és ha az oktató nem fékez, lehet, hogy elkaptam volna egy villanyoszlopot... Tökre szégyelltem magam miatta, hogy ilyen szerencsétlen voltam, de még marhára nem megy, hogy a forgalomra is figyeljek, miközben még közel sem természetes az autó kezelése :(

2012. okt. 19. 18:38
 1/5 anonim válasza:
Haha, majdnem fejreallas kocsival is volt :D
2012. okt. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát nekem még volt külön rutin, ott jól ment. Forgalomba meg elég gyakran fékezett mert szerinte túl gyorsan közelítettem meg az előttem 20-30m-ra lévő bicajost-autóst :D

Meg mindig lecseszett hogy hát én meg se akarok állni? Hát neki akarok menni? :D

Vizsgán is úgy csináltam mint forgalomba amiért lecseszett, de simán meglett a vizsga, meg azóta is úgy vezetek, mondjuk pirosnál való megállásnál nem tartok 10m-es távolt az előttem lévőtől :)

2012. okt. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nekem is volt külön rutin, meg is tanultuk rendesen kezelni az autót.

egyébként egyszer fékezett bele, de olyan fékezés volt az hogy egyszerre nyomtuk le a fékpedált, vagy ő esetleg egy pillanattal korábban mert egy részeg biciklis kicsapódott elém az útra. ő azt mondta lerendezi, kiszállt, felsegítette a járdára, majd lecsapott neki egy nagy pofont, mert én meg az oktató b@sztam volna rá, ha ezt a szerencsétlent elütjük. Máskor nem is fékezett, többi pedált meg nem tudta nyomni mert fel sem voltak neki szerelve

2012. okt. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amíg nem érzed a kocsit ez gyakran előfordulhat,nem kell ezt szégyellned,meg nem is voltál szerencsétlen csak még kezdő vagy. Sőt lehet kuplungot is tartani fogja neked egy darabig,főleg ha emelkedőn kell elinduljatok ,mert ott kezdőként könnyebben lefullasztod,esetleg visszagurulsz a mögötted állóra. Nem kell szégyellni ha segít(kintről mások úgysem látják ,hogy az oktató vagy te fékezel),az a lényeg ,hogy már amikor te fogsz egyedül menni,akkor tudjál mindent,mert ott már senki nem fékez helyetted . Egyébként amikor én tanultam vezetni ,emlékszem ,hogy nem vettem észre egy zebrán lévő gyalogost és az oktató fékezett helyettem.de ez már régen volt és akkor is egy idő után a régi kocsikra is rálehetett érezni,gondolom most is így van.
2012. okt. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én csak forgalomban vezettem (rutin egyáltalán nem volt) és igencsak volt párszor olyan, hogy ő fékezett helyettem még a 20. óránál is...:/ az elején még nem ciki, de a 20. óránál már cikinek éreztem:/
2012. okt. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!