Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kell pénzt adni az oktatónak...

Kell pénzt adni az oktatónak a tanfolyam végén? Ti adtatok?

Figyelt kérdés
Holnap vizsgázom autóvezetésből. Mivel a tanpályával szemben lakom, ezért igen gyakran összefutok az oktatómmal, és ezért nem szeretnék vele haragban lenni a vizsga után sem, csak nem tudom mit kéne csináljak. A családtagjaim közül majdnem mindenkinek van jogsija, és mind azt mondják, hogy ők is adtak, és nekem is kéne pénzt adnom az oktatómnak. Csak azért nem tudom, hogy adjak e neki pénzt, mert ő a tanfolyam alatt is többször elmondta, hogy ő azt se tartja helyénvalónak, ha a vizsgabiztosnak pénzt adunk, meg azt is mondta, hogy az is zavarja, hogy az összes tanulója pénzt akar adni a vizsgabiztosnak, ő meg általában egy köszönöm-öt se kap, majd hozzátette, hogy nem is az a baja, hogy pénzt akar, de néha jól esne neki mondjuk egy üveg bor, ha már a vizsgabiztos húsz ezer forint körül kap. Szóval mit tegyek? Kell neki pénzt adnom, vagy ne? És a vizsgabiztosnak?
2011. júl. 11. 15:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mivel a tanfolyamért fizetni kell, nem értem, miért kellene az oktatónak még pénz adni, hiszen már kapott.

A vizsgabiztosnak én nem adtam - így se buktatott meg. Nem kell természetesnek venni a korrupciót!

2011. júl. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

dehogy kell


miért kéne?


sőt

kifejezetten rosszul venné ki magát

2011. júl. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Semmi esetre sem! Ő azért fizetést kap, nincs miért "hálásnak" lenned.
2011. júl. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha ennyire jóba akarsz vele lenni, inkább vigyél neki valamilyen ajándékot például egy üveg bort.
2011. júl. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én egyszer egy sörre akartam meghívni, már jóval az oktatás után, mikor a rutinpályán összefutottunk, de nem fogadta el. Pedig jóban voltam vele.
2011. júl. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
nem kell
2011. júl. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha már az összes családtagod adott, akkor a válasz egyértelmű...... Nem semmi, hogy nálatok így sikerül a vizsga.. Tőlem nem kért senki és nem is adtam volna..


Szerintem pénzt nem, de ajándékot lehet adni egy sikeres forgalmi vizsga után néhány nappal, héttel, ha felkeresed az "ex"-oktatód és találkoztok.


Mi is nagyon jóba lettünk, ezért számomra természetes volt (már a legelején kitaláltam, hogy így lesz), hogyha végzek a sulival és sikerül a forgalmim, veszek neki valamit, amit meg is tettem, egy magasabb összegű, hasznos ajándék formájában..

2011. júl. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én szerettem volna adni neki, mert úgy gondoltam, de nem volt rá alkalom, így ez elmaradt.
2011. júl. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezt mondtam a családtagjaimnak, hogy inkább egy üveg bort mint pénzt. Elég rég vizsgáztak (több mint 30 éve), és akkor úgy volt, hogyha profin tudtál vezetni, akkor is adni kellett :D Egyedül a bátyám vizsgázott mostanában (öt éve), de ő neki tényleg kellett a pénz, hogy átengedjék.
2011. júl. 11. 16:51
 10/12 anonim ***** válasza:
dehogy kell, pénzt ne adj neki, max vmi kis apróságot, ami jól veszi ki magát.. hülyén nézne ki, ha plusz pénzt adsz neki, hogy továbbra is jóban legyetek..
2011. júl. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!