Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kistehergépjármű esetén...

Szszpeti kérdése:

Kistehergépjármű esetén milyen felszerelések kötelezőek ma?

Figyelt kérdés
Opel Combo-val (puttonyos kistehergépjármű, 1830 kg összetömeg) rendelkezem. Azért hangsúlyozom ki, hogy puttonyos (teherautóként szerepel a forgalmiban is, de magánszemély vagyok) mert úgy tudom, más kötelező felszerelések szükségesek, mint személyautónál. Szóval, mindenhol mást írnak. Mi KÖTELEZŐ? Láthatósági mellény? Pótkerék? Elakadásjelző háromszög? EÜ doboz? Kerékanya kulcs? Emelő? Profilmélység minimuma? Izzókészlet? Legfontosabb: 2012.11.01. van ma, kötelező-e a téligumi? Baromira nem lesz pénzem rá, szóval a kopott nyárival szeretném átvészelni a telet (3-4mm). Lehet kihagytam pár dolgot, nem tudom. Tehát, mikkel legyel felszerelve az autó ahhoz, hogy ne gyarapodjak bírsággal egy esetleges közúti ellenőrzéskor? Köszönöm!

2012. nov. 1. 08:59
 1/3 anonim válasza:
google a barátod! ;)
2012. nov. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, a barátom, csak épp minden egyes találat mást ír. Mint az időjárás, minden egyes rádióban, tv-n, netes oldalon más és más az előrejelzés. Idézném a kérdésből: "Szóval, mindenhol mást írnak." Köszönöm a választ!
2012. nov. 2. 07:44
 3/3 anonim ***** válasza:

Én Transittal járok,szintén teherautó. A "B" kategóriás cuccok vannak benne. (EÜ doboz B,mellény,izzókészlet) Menetlevelet írok,kerékanya kulcs,emelő pluszban.

Figyelj a világító berendezésekre is.

Szal a nyárigumiról nem írok véleményt. Ha gondolod vágj neki a télnek,ha szerencséd lesz nem sok hó lesz,de én nem ajánlom. Én télen téli gumit használok.

2012. nov. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!