Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Honnan terjedt el, hogy 10%...

Honnan terjedt el, hogy 10% gyorshajtástól jár a csekk? Miért terjed még a mai napig is közszájon?

Figyelt kérdés
A közigazgatási bírság határa elég világosan meg van határozva: 100 alatt 15kmh, 100 felett pedig 20Kmh. Innen jár postán a drága csekk. Alatta pedig helyszíni bírságot kaphat az illető. Mi ebben ennyire bonyolult? Miért van elterjedve ez a 10%-os hülyeség? A mai napig itt gyik-en is ha szóba kerül a dolog, minden 2. válaszoló a 10%-al jön. Talán régen ennyitől mértek? Tényleg kíváncsi lennék már, hogy honnan a 10%. Vagy csak szimplán olyan monda mint a "21 év lesz a jogsi korhatár"? (ezekhez az adatokhoz a való életben hozzá adódik még 3kmh a mérési pontatlanság miatt)
2012. nov. 11. 22:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Így van, régen ilyen szabály volt, ez maradt meg sok emberben holott kb 6-8éve megváltoztatták.


Azt viszont jobb ha te is tudod hogy a 15 és 20km/h-s túllépés a közigbírságra vonatkozik, helyszíni bírság kiszabható, vagy szabálysértési eljárás indítható bármekkora, a kalibrációs értéken (az a 3km/h) felüli gyorshajtásért.

2012. nov. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, ezt írtam a leírásban is, hogy helyszíni bírságot már +3kmh-tól lehet kapni.
2012. nov. 11. 23:02
 3/8 anonim ***** válasza:
Aha, valóban, átsiklottam fölötte, este van már, bocsi. :)
2012. nov. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Az EÜ doboz is ilyen f*szság volt, az izzókészlet is, a rendszámcsere is, az "ICE" is, meg tele van a facebook meg a mailbox mindenféle "vigyázz" levelekkel. Nem tudom, hogy sírjak vagy röhögjek az emberi hülyeségeken.
2012. nov. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
21%
azért van ez elterjedve,mert ha nem akarsz annyit melózni akkor úgy állítod be a trafit hogy csak azokat fotózza le akinek küldeni kell a sárga csekket..
2012. nov. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó! És ennek mi köze a 10%-hoz?
2012. nov. 12. 00:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Nemjobb az,ha a 10% marad a köztudatban? Így is rengetegen beszopják a /direkt rafkós helyen/ bújkáló tányérfejűek fotóit..
2012. nov. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Engem nem zavar, csak vicces dolognak tartom így, hogy semmi köze a valósághoz. Még itt gyiken is jellemzően ezt mondják.
2012. nov. 13. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!