Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megbüntethet a rendőr, ha a...

Megbüntethet a rendőr, ha a kalaptartóra sok holmi van pakolva és nem lehet tőlük rendesen kilátni? Zárt autókon sem lehet kilátni, mert nincs bennük belső tükör, tehát elég a 2 szélső használata, nem?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy 2 tükör a kötelező. A baloldali és vagy a belső, vagy a jobboldali. Engem nem zavar a belső tükör hiánya.
2012. nov. 18. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem bírságolnak érte, de nem a legjobb érzés, amikor egy hirtelen fékezéskor a kalaptartóról előrelendülő bológató kutya tarkóncsap!

:)

2012. nov. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
na igen.. azért is megmutatomm annak a sok retard gyökérnek, hogy én nem nézek a középső tükörbe...a többibe se...a rendőrnek meg coki.
2012. nov. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
12%
igaz nekem nagyon ritkán van valami a kalaptartón, max esernyők, meg esetleg pár kis cucc, de én sem használom a belső tükröt, csak a két szélsőt, bár a bal oldaliba többet nézek mint előre, sőt, ismerőseim szerint akik ha velem utaznak, főleg esőbe, mindig az van hogy töröl le a hátsó ablakot nem látok ki rajt, én meg lassan azt sem tudom hogyan is kell letörölni, mert nem használom.
2012. nov. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem büntet érte, de rohadtul zavaró, meg balesetveszélyes is. A furgonokon két különböző állású tükör van (az újabbakon már gyárilag, a régieken nem), mert ha nincs belső tükör akkor drsaztikusan nő a holttér.


A céges is dobozos, azon sincs, kerültem is már miatta balesetveszélyes helyzetbe, ugyanis egy motoros kolléga (valószínűleg friss jogsis volt, és ilyen téren tapasztalatlan) beállt mögém a holttérbe, és pont akkor jött ki előzni a pályán mikor sávot váltottam volna, az utolsó pillanatban sikerült visszarántani a gépet hogy elférjen.

2012. nov. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

"ritkán van valami a kalaptartón, max esernyők"


Az esernyő a legjobb! Ütközéskor bele is áll a nyakszirtedbe!

:D


A legtutibb a tekegolyó vagy a tele diszperzites vödör!

2012. nov. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
az sem volt utolsó, amikor satuféknél a kalaptartóról a kikutya előreszállt, és ijedtében, meg fájdalmában mindenfélét csinált... ez okozta a legnagyobb sérülést. a mentősök csak néztek.
2012. nov. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt keveritek a szezont a fazonnal azelőtt szólok hogy a zárt autók pl kisbusz dobozos (puttonyos) autók teherautónak vannak vizsgáztatva. konkrétan 3500kg alatti kisteher járműveknek. Ezekbe nem kell tükör középre..

A személyautóba meg kell. És szabad kilátást kell biztosítani hátrafelé a középső tükörnek is. Ebbe bele köthet a rendőr.. De minek?

Nem hallottam még olyat hogy emiatt bírságoltak meg valakit. Ez már csak puszta kötözködés.


De személyautónak lefalazni a hátulsó ablakait nem szabad mert azért szólhat a rendőr vagy elküldheti műszakira az autót.

2013. jan. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kövezzetek meg,de szerintem meg megbüntethet,más kérdés,hogy nem figyelnek az ilyesmire.


Ugyanis műszakiban valahogy úgy van megfogalmazva,hogy ha valami fel van szerelve az autóra,annak akkor használhatónak kell lennie.Tehát ha te szerelsz fel a kocsidra pl ködlámpát,és nem működik,azért is büntethetnek.

2013. jan. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!