Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti mennyire láttok sötétben...

Ti mennyire láttok sötétben vezetés közben?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ezt így nem lehet leírni, de csak úgy valamihez hasonlítva. Engem pl. nagyon zavar (főleg lakott területen kívül) a szembe jövő fényszórója, az ha valaki 2 cm-re jön mögöttem és megvakít, stb. Városban is rossz ha ismeretlen helyen járok, mások meg simán száguldoznak a sötétben is. Hogy látok meg egy hirtelen elém lépő (szabálytalan) gyalogost, vagy ha kifut elém egy kutya, macska? Vagy ehhez hozzá lehet szokni ha sokat vezetek sötétedés után? Napközben semmi problémám, tehát nem rövidlátó vagyok.
2012. nov. 29. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Én sokkal jobban látok este. Nappal minden összefolyik, este meg minden meg van világítva. Minden sokkal jobban látszik. Biztonságosabb kikanyarodni is egy főútra, mert látni a fényt, ha jön valami. Városon kivüli főúton ha jön szembe autó, akkor nézd az út jobb szélét. Emellett este kevesebben vannak az úton, kevesebb dolog van, ami zavarhat, könnyebb közlekedni!
2012. nov. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha jönnek mögötted, kapcsold át a középső tükrön lévő kapcsolót.
2012. nov. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sötétben nyilván kevesebbet lehet látni, tehát rosszabb vezetni. És szerintem is veszélyesebb. Különösen azért, mert nem lehet észrevenni az úthibákat, az útra kidobott vagy kisodródott veszélyes tárgyakat, nehezebb az előzés, mert nehezebb egy fénypont alapján a szembejövők sebességét megbecsülni, nekem még nehezebb a kis oldaltávolságokat is felmérni, és tényleg külön veszély, hogy bármikor felbukkanhatnak láthatatlan gyalogosok, kerékpárosok.


Ez egy olyan fokozott veszély és kockázat, ami azért még vállalható, és megfelelő figyelemmel, meg egy kis szerencsével így is elkerülhető a baj.

2012. nov. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én se látok olyan jól, még a faluban se mert nem világít messzire a tompított. A városban jó a közvilágítás, ott jól lehet látni.
2012. nov. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hozzá fogsz szokni, nem lesz probléma. Esőben szívás, mert minden fény tükröződik az úton, de pl ahogy előttem is írták, kereszteződésben hasznos a sötétség, mert ha nem is látod be a kersztező út forgalmát, a másik autó fénykévéjét már messzebbről észre tudod venni.
2012. nov. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kutyával-macskával nemtudsz mit kezdeni,sajnos fogyóeszköz,még nappal is..


Viszont a rohadt xenon-t aki kitalálta,meg tudnám nyúzni élve...

2012. dec. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
ha valaki 2cm-re van mögötted akkor az a világ leghülyébb embere. nem ismeri azt a szót hogy " követési távolság"... ilyenkor hagyd hogy megelőzzön, had menjen.. kirohan eléd egy vad, beletaposol a fékbe abba a pillanatba seggencsókol nem gyengén.. a sötétben vezetést pedig idővel meg szokod,csak vezess minél többet sötétben.
2012. dec. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

[link]


Ez a megoldás

2020. febr. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!