Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Éjszaka, sötétben vezetés...

Éjszaka, sötétben vezetés másnak is parázós volt az elején?

Figyelt kérdés

3 hónapja van jogsim, oktatóval vezettem pár órát éjkszaka.

De, ha éjszaka sötétbe kell vezetnem, mindig parázok. Egyszer egy bringást csaptam majdnem el, úgy, hogy alig mentem 50-nel, és sötét volt, szembe jöttek, és a bringás világítás nélkül fekete ruhában. Majdnem elvittem a tükörrel.

Akkor tökre fura, hogy amikor nappal ellátok több száz méterre, ilyenkor alig látok 60-70 métert rendesen tisztán.

Gyalogosok átmennek az úton, megint nehéz észre venni őket fekete ruhában.

Az út is furcsa. Tiszta fekete, és majdnem bementem az árokba, mert úgy láttam a kis sötét utcába, hogy van még egy méter hely oldalt...


Ilyenkor úgy érzem, hogy nem is tudnék semmit vezetni.


Komolyan ezt meglehet szokni?

Minden máshogy néz ki sötétben, mint világosban. Mintha nem is ott járnék, ahol minden nap.


Másnak is volt ilyen?


2011. okt. 21. 18:52
 1/9 anonim ***** válasza:
9%
A biciklist elcsaphatod, nincs kivilágítva ő baja.
2011. okt. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel én is így voltam én amikor tanultam többet vezettem sötétben mint nappal pont azért mert akkor volt időm rá így már akkor megszoktam a dolgot. Én már majdnem minden nap sötétben vezetek mivel messze van a munkahelyem így a fél utat még sötétben teszem meg. Én annyira nem parázok a dologtól ha nem jön velem szembe senki reflektor föl és figyelem nagyon az utat. Volt hogy egy bicajos majdnem elém vágott lámpa mellény minden nélkül ott tekert még szerencse hogy 20 méterrel hamarabb nyomtam fel a refit így időben kitudtam kerülni.
2011. okt. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én valamiért a kezdetektől fogva szerettem és szeretek is éjszaka vezetni. A kezdeti izgalom igaz elmúlt a 10 év alatt, de a varázsa a mai napig tart. Van egy különleges hangulata az éjszakai vezetésnek, főleg ha utas sincs melletted. Lehet csak én érzem így, de talán mand egyszer megtapasztalod te is.
2011. okt. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%
Nekem az elején sem volt parázós. De csak nappal.
2011. okt. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt parázós az elején. Csak tudni kell pár alapvető dolgot, és sokkal könnyebben megy az éjszakai vezetés is. Persze vannak elkerülhetetlen dolgok, mint a kivilágítatlan, részeg biciklisek; van hogy a semmiből bukkannak elő.

Ha városon kívül vezetsz, elég nézned az elválasztó vonalat, és az út szélén lévő bójákat, ezekhez kell igazodni. Ha jönnek szembe, akkor sosem az autó lámpájába, hanem az út szélére kell nézni, és akkor egyrészt nem vakulsz meg, másrészt mivel az út szélét figyeled, sem az autóba, sem az árokba nem fogsz belemenni.

Meg ilyenkor nem is törvényszerű, hogy 90-el menj; ha nem érzed magad biztonságban ilyen sebességnél, pláne ha még az út is vizes, és mondjuk nincs olyan nagy forgalom, akkor lassabban is haladhatsz.

2011. nov. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem félek éjszaka vezetni. Ha parás lennék attól félnék ilyenkor, hogy mi van ha defektem lesz lakott területen kívül...

A kivilágítatlan dolgokkal nem tudsz mit tenni. Amúgy nem kellene neked szemüveg? Mert én szürkületben ill. sötétben vezetéskor vettem észre, hogy kellene.

2011. nov. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Wescone válasza:

Nem biztos, hogy megszokás kérdése - lehetséges, hogy "farkasvakság"-ban szenvedsz:


[link]

2011. nov. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
A refit ismered?
2011. dec. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

En nagyritkan a mai napig igy vagyok. Tulaggodom ha olyan napom van.

3eve van kb.jogsim

2016. ápr. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!