Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A kamionosok és a buszosok...

A kamionosok és a buszosok miért nem képesek megadni normálisan az elsőbbséget? Nem is egyszer tapasztaltam, hogy a BKV buszsofőr kivág a kereszteződésben az autósok elé.

Figyelt kérdés
És ez veszélyesebb utakon is így van, mint a kerepesi, kőbányai, hungária, stb...
2012. dec. 5. 13:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
miről beszélsz ?
2012. dec. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Te a Féktelenül c. filmről beszélsz kedves kérdező! :DDD
2012. dec. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%

Az pl előfordulhat - elég gyakori - hogy a buszsávban hamarabb adja a szabad jelzést, mint a többiben a zöldet. Így ha megszűnik a buszsáv, akkor is tud haladni a busz. Elsőbbséget nem megadó BKV buszt nem igazán szoktam látni - láttam már én is pár malőrt,nem mondom ,hogy nincs.


Azt meg szintén nem tudom elképzelni, hogy nem adják meg neked kamionnal az elsőbbséget.

2012. dec. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha van is ilyen,csak azért lehet, mert a "kedves" autósok különben soha a büdös életben nem engedik ki őket.

Tisztelet a kivételnek...

2012. dec. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én is láttam már ilyet. Hermina útra elsőbbséget kellett volna adnia a trolinak, erre kiment mindenféle lassítás nélkül, nagy sebességgel. Egy kis másfél tonnás teherautó alig tudott megállni b@ssza meg, csikorgott a kereke is. Ha egy biciklis, vagy motoros van épp a kereszteződésben, az ott meg is hal. Reggel volt, lehet álmos volt a sofőr. Más ilyen durvát nem tapasztaltam sofőrnél. Volt, hogy buszsávban álltam a pirosnál, mert jobbra akartam kanyarodni. Busz meg látta, hogy ott vagyok, de összeakart nyomni kb. Tök ideges voltam rá, dudáltam meg minden. De ez se akkora durva sztori.
2012. dec. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%
Még annyival kiegészíteném, hogy barom kamionossal meg eddig még egyáltalán nem futottam össze. Megadták gyönyörűen az elsőbbséget, meg minden. Bár nálam barom kamionos nem létezik! Ha ők nem lennének, rohadásig lejárnám a lábam, vagy tönkremennék, annyit kéne tankolnom, hogy eljussak a boltba kajáért, ami azért van ott, mert ők éjt nappalá téve vezetik azokat a 30-40 tonnás gépeket.
2012. dec. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
96%
Jellemzően inkább a taxisok bunkók, a kamionosok kevésbé, a buszosok pedig a legkevésbé.
2012. dec. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem a kamionosok, de főleg az emberek tucatjainak (ill.: ezreinek) testi épségéért felelő tömegközlekedési járművezetők az átlagnál sokkal jobban betartják a közlekedési szabályokat.


Nyilván vannak kivételek, tudnék sztorizgatni leszorító kamionosokról, utast elhúzó buszvezetőkről, de baromira nem ezek a jellemzők.


Ami esetleg bezavarhat nálad az az, hogy nem biztos, hogy jól értelmezed az elsőbbség fogalmát. Azt, akinek elsőbbsége van, az elsőbbségadásra kötelezett jármű vezetője nem kényszerítheti sebességének vagy haladási irányànak HIRTELEN megváltoztatására. Magyarul az teljesen szabályos, ha egy kamion, busz vagy villamos eléd kanyarodik akkor, amikor nyilvánvalóan féktávolságon kívül vagy. Akkor is, ha végül meg kell állnod. (De te is ugyanúgy kihajthatsz a kamion elé hasonló szituban, csak legyél óvatos: mivel nem vezetsz nagy járműveket, nem biztos, hogy jól méred fel a féktávolságot! Én speciel ezért sem kekeckedek a nagy vasakkal.)

2012. dec. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én buszostól szinte soha nem látok ilyet. Kamionosoktól szoktam néha, de náluk sem annyira jellemző.
2012. dec. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Kamionosoktól szoktam néha, de náluk sem annyira jellemző."

Azért a százalékos aránynak megfelelő gyökér megvan közöttünk is, viszont sokkal egyenletesebb a területi eloszlásunk(javarészt lakott területen kívül), szemben a kisteherautók/buszok/taxik/hétvégi sofőrök nagyvárosi kavalkádjával. Ezért talán kevésbé észrevehetőek a bunkó kamionosok :)

2012. dec. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!