Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A kamionosok és a buszosok...

A kamionosok és a buszosok miért nem képesek megadni normálisan az elsőbbséget? Nem is egyszer tapasztaltam, hogy a BKV buszsofőr kivág a kereszteződésben az autósok elé.

Figyelt kérdés
És ez veszélyesebb utakon is így van, mint a kerepesi, kőbányai, hungária, stb...
2012. dec. 5. 13:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

nekem, utasként, ugyanez a kérdésem, de az autósok felé.

Tudjátok, hogy mennyire baleset veszélyes az, amikor a busz elé vágtok és ezért kell vész-fékezni? Persze, ilyenkor kamera sehol, hogy egy bírságot rójanak a kedves autóvezetőnek.

Szerintetek, aki busszal utazik, annak sok ideje van? Az nem számít - mi? Minimum, dupla annyi idő eljutni BKV-val, mint autóval ('ha számít a papírforma', akkor nézzétek csak meg az útvonaltervezőt).

Persze, mint itt is meg kell jegyezni, hogy vannak készséges autóvezetők, akik, akkor is megadják az elsőbbséget, amikor a KRESZ szerint nem kéne. Mégis, javarészt, nem hozzájuk van szerencsém, de lehet, hogy rossz időt fogok ki.

2012. dec. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Alex Fly ***** válasza:

Nem igazán egyeznek meg a tapasztalataim ebben a témában...

de ha tényleg így lenne, annak szerintem egyszerű az oka: MENETREND.

Akinek kötött a menetideje, az igyekezni fog azt minél pontosabban betartani -még akkor is, ha az úrvezetők miatt ez elég nehezen kivitelezhető; emiatt előfordulhat, hogy kockáztat.

Vagy nem...

2012. dec. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Én se szoktam látni, hogy a buszosok baromkodnának, vagy a kamionosok, pedig én biciklivel járok, velem szemben még könnyebben érvényesíthetnék az erőfölényüket. Szoktam is őket segíteni, ahol tudom, és ez az a hozzáállás, amit sajnos sok autóstól nem látok (pl. öten húznak el a megállóból kifelé indexelő BKV-busz mellett).


Mellesleg sztem ilyen szempontból a furgonosok a legrosszabbak, őket követik a taxisok, aztán a többi.

2012. dec. 6. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Ha nem lennének kamionosok akkor pár nap alatt kiürülnének a boltok és az emberek jobb híján felfalnák egymást.

A Tömegközlekedési járművek menetrendje ki van centizve,bizony előfordul hogy kikényszerítik az elsőbbséget maguknak.De ezen nem szabad fennakadni,segítőkésznek kell lenni.Kamionos ugyanez.körforgóról nem is beszélve,mikor 20-al jönnek a kisautók,te meg próbálj meg elindulni 40 tonnával álló helyzetből.

2012. dec. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Mint kamionos és leendő buszos tudom igazolni,hogy aki nagyobb kategóriában vezet az általában már a kereszteződés előtt felkészül mindenre és ez miatt van az,hogy a kamionosok türelmesebbek.A buszosok más tészta,mert a belvárosi busz sofőr és az országúti más.A magán járatost nem köti semmi,de a városit komolyan csiklandozzák alulról ha gebax van.

Illetve egy 40t-s kamionnal sem egyszerű mozogni,főleg meg ha kanyarodásról van szó,mert azért a sofőr mögött legalább 16 m a kocsi és a kanyarodás közben is vannak akik előznek meg mellé mennek a szerelvénynek.

Illetve annyit megjegyeznék,hogy némely BKV-s sofőr azért kapd be faxom.

2014. okt. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!