Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » "ideiglenes" jogosítvánnyal...

"ideiglenes" jogosítvánnyal való vezetés?

Figyelt kérdés
Kettő hete sikeresen befejeztem a B kategóriás jogsimat...most várom, hogy kiküldjék. Idáig nem is volt gond, nem használtam a kocsim, de holnap teljesen biztos, hogy szükségem lesz rá (kb 5km szakasz). Ha pont rám bólint egy rendőr, mire számíthatok? Jogsim ugyebár van, esetleg csak azért kaphatok bírságot, mert nincs nálam? (forgalmi is rendben van)

2012. dec. 6. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:
A vizsga után kapott papír nem ideiglenes jogosítvány. Olyan, mintha nem is lenne jogsid, mivel ezen a papíron rajta van, hogy ezzel nem vezethetsz. De ha szerencséd van, nem állítanak meg.
2012. dec. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az bezony engedély nélküli vezetés szabálysértés címen fog menni, 25ezres helyszíniért. Ugyanis a papír nem jelent semmit, csak azért kapod hogyha elkeveredne a kártya akkor legyen papírod róla.


De 5km nem a világ vége, be lehet vállalni, csak tudjad hogy erre számíthatsz ha elkapnak.

2012. dec. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azért is írtam hogy "ideiglenes". Tudom, hogy nincs olyan, hogy ideiglenes jogsi, első jogosítványnál.

Bízom benne, hogy nem leszek akkora madár, hogy 5km miatt megfogjanak...ha nem lenne muszáj (sajnos tényleg az, fontos), megvárnám azt a nyamvadt kártyát!

Valahogy le lehet dumálni 5E helyszínire szerintetek, ha mégis belecsúszok? Bár ez nagyon rendőr függő ...

2012. dec. 6. 19:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet ledumálni. Alkudozni lehet, de akkor mindig magasabb összeget kapsz mint amennyit elsőként mondtak.


Valamint mivel engedély nélküli vezetés miatt kapnak el (és most ne kövezzetek meg ha hülyeséget mondok, szerintem majd valaki kijavít) akkor elvileg még jogosítvány eltiltás is lehet a vége.

2012. dec. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nos sikeresen "túléltem" a dolgot :) Most már nyugalomban várom a kártyát!

üdv

2012. dec. 8. 00:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!