Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan állapítja meg a rendőr,...

Hogyan állapítja meg a rendőr, hogy rajtam van a kontaktlencse, ha a jogsimban ez is szerepel mint lehetőség a szemüveg viselése kiváltásaként. Tehát ha benne van. És a szemüveget ugye látja hogy van vagy nincs. De a kontaktlencsét hogy nézni meg?

Figyelt kérdés
2009. aug. 22. 22:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hogy állapítja meg, én hivatalosan szemüveges vagyok, ezidáig az összes rendőrnek ez elkerülhette a figyelmét, vagy egyszerűen nem foglalkozott vele.
2009. aug. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Belenéz a szemedbe, és látja, hogy van-e benne lencse, mivel eléggé látható és tipikus. Bár kétlem, hogy foglalkoznának ilyenekkel........
2009. aug. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
38%
ez érdekes.. ugyanis én tök jól látok a jobb szememmel. 2 éve úgy motorozok hogy nincs rajtam szemüveg, erre most az orvos beírja a korlátozást.. de minek ha úgyis látok? ha tényleg a rendszámleolvasással állapítja meg akkor fel sem veszem.. tökéletesen látok a jobb szememmel, a másik meg mindegy..
2009. aug. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
58%

Valóban mindegy, hogy csak az egyik szemeddel látsz tök jól. Legalább a rendszámot le tudod olvasni.

Igaz a térlátásodnak annyi, mert ahhoz két szem kell, úgyhogy semmi gond, mert térlátás amúgy sem kell a vezetéshez...

2009. aug. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
53%

"Igaz a térlátásodnak annyi, mert ahhoz két szem kell, úgyhogy semmi gond, mert térlátás amúgy sem kell a vezetéshez..."


Ha lejárt a jogsid, tehát legalább másodjára mész orvosi vizsgálatra, akkor már fél szemmel is megkapod az engedélyt (a tanács részirűl), ha a másikal tökéletesen látsz (még ha csak szemüveggel is).

2009. aug. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Egy szemmel is lehet vezetni. Sőt, a másik szememen -2,75-ös lencse van. Ja, és 24 éve van jogsim. Szóval annak idején még nem volt lencsém, így azt be se írathattam volna a jogsimba, csak a szemüveget írták be. Egyébként sokat vezetek, ebből adódóan sokszor igazoltattak már, de még sose kérdezték, hogy jól látok-e, vagy hol a szemüvegem.
2009. aug. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
nincs annyi a térlátásomnak mert látok azzal a szememmel is! csak egy kicsit homályosabban.. de ha jön valami látom.. vak nem vagyok. mert ha vezetés közben elmozdul a k.lencse? (nekem szokott otthon) akkor az sokkal gázabb mert abszolút nem látok semmit..
2009. aug. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
nekem is lenne egy kérdésem tudom hogy nem ide kéne irnom..nekem azvan hogy szemüveggel vagyok lefényképezve a jogsin de az orvosi papirra azvan irva hogy szemüveg/lencse. de a jogsin nincs ez feltüntetve akkor most mivan? és tényleg bocsi hogy ide irtam.
2011. nov. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!