Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A helyszínen miből fogja azt...

A helyszínen miből fogja azt megállapítani mondjuk egy sima mezei rendőr, hogy a fólia nem megfelelő!?!? Tehát milyen jogon veszi el a forgalmit!?

Figyelt kérdés
Amennyiben a fóliázás nem felel meg a jogszabályi követelményeknek, az engedély nélküli átalakításnak minősül, ami miatt a forgalmi engedélyt a 35/2000. BM rendelet alapján el kell vennie az intézkedőnek.

2012. dec. 28. 23:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A fólia műbizonylatának a hiánya alapján
2012. dec. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

műbizonylat + a fóliázó műhelyek tesznek egy sorszámos matricát is a fólia + az üveg közé

http://www.youtube.com/watch?v=aX_HSaiWVog

ezen a videón 1:55 nél ragassza fel a csávó

2012. dec. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
Pontosan, műbizonylat...
2012. dec. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

Nagy lópéniszt műbizonylat...


A hátsó üvegekre te rakhatsz akár még alufóliát is,az a kutyát nem érdekli..


Elöl viszont NEM engedélyezett a sötétítés.Lehet neked akármilyen "műbizonylatod".

2012. dec. 29. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
36%
Szólnak a hátsó miatt is, az is MŰBIZONYLAT köteles. Mikor milyenje van a rendőrbácsinak, ha részer vagy, akkor 100%, hogy megemlíti. 50-60e a bírság, de ami még rosszabb mehetsz újbóli műszakira. Magányvéleményem, hogy nagyon zavaró. Le is tépkedtem az autómról.
2012. dec. 29. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
opel schillernél megkérdeztem a müszakis csávót, hogy kell-e műbizonylat, mert nekem nincs, azt mondta nem gáz, hátra nem kell
2012. dec. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
ja és szerintem nem átalakítás a fólia, mert azzal semmit nem alakítasz át az autón.. ilyen alapon egy micimackós matrica is engedély nélküli átalakítás?
2012. dec. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

na nézzük a Micimackót + alufóliát


6/1990. évi (IV. 12.) KÖHÉM rendelet 97. §


(2) A gépjármű, a mezőgazdasági vontató és a lassú jármű szélvédőjén, valamint azon ablakain, amelyeken keresztül a vezetőnek az utat és környezetét látnia kell, kilátást zavaró feliratot, ábrát, jelzést, tartozékot elhelyezni tilos.


a sima matricát nem szokták nézni ,mert akkor ennyi erővel az összes taxit meg lehetne büntetni + am is ki az aki televágja micimackóval+ malackával+tigrissel az üvegeket ? :D


és am a műbizonylat azért kell, mert az igazolja a fólia szakszerű kivitelezését és „H” minősítését

2012. dec. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
25%
Ha Én azt akarom,hogy Ne lásson senki a gépkocsim rakterébe /esetemben a hátsó ülésre/,akkor akár be is lemezelhetem az üvegek helyét,vagy XL-es micimackót is ragaszthatok rá! Ezt kéne megérteni..
2012. dec. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Gondolom az lehet a különbség a zárt kisáruszállító és a személyautó között, hogy ahol emberek szállítására alakalmas hely van, oda a szabad be és kilátást biztosítani kell.
2012. dec. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!