Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan kellene a kerékpárosoka...

Hogyan kellene a kerékpárosokat, és a gyalogosakat felkészíteni a közlekedésre, elérni, hogy tudják a KRESZ-t?

Figyelt kérdés

Ma haladtam autóval egy védett úton egyenesen. Jobbról az elsőbbségadás kötelező táblát figyelmen kívül hagyva kivágódik egy kerékpáros, és balra, azaz felém kanyarodott. Vészfékezéssel megálltam a kerékpárostól 1-2 méterre.

Ezt követően kinyitottam az ajtót, és megkérdeztem, hogy tudja-e, hogy elsőbbséget kellett volna adnia nekem. A válasz annyi volt, hogy kirakta a kezét pedig, majd eltekert gyorsan.

Ha elütöm, akkor ő lett volna a hibás.

(Mellékesen rendőr vagyok, elmagyaráztam volna neki a dolgokat, de elment.)

Ez egyébként a második ilyen eset volt, ha gyorsabban hajtok a megengedettnél, vagy nem számítok rá, akkor elütöm. Mi lenne a megoldás? KRESZ vizsgához kötni a kerékpározást?


2013. jan. 10. 21:50
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
79%

Nos, ha rendőr vagy, akkor mi a véleményed arról a járőrkocsiról, aki ma mögöttem nem tartott megfelelő követési távolságot. Amikor megálltam a lámpa tilos jelzésénél, mkj használata nélkül, záróvonalat átlépve áthajtott a piroson, majd irányjelzés nélkül bekanyarodott.


------

Tudod, néhány hete használok csak menetrögzítő kamerát, de máris több órányi anyaggal el tudnám látni a közlekedésieket. Rengeteg szabálytalanságot látni rajta. Elsőbbség meg nem adása, irányjelzés mellőzőse, szlalomozás, széles sáv bal szélén haladás stb.


Nem kellene az autósokat is megtanítani valamire?

2013. jan. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
77%

Sok sikert hozzá!

Bucsek: neked, az autósok egy részével is problémád van, akkor a kerékpárosokon nem kell meglepődni.

Viszont, az általános iskolai tantervben, kötelezővé tenném a KRESZ vizsgát, illetve a közlekedés oktatását, kerékpárral is. Egyedül, ez az út, ami járható.

A MK oldalán, van kerékpáros KRESZ kiadvány is. Én egy, másikon dolgoztam. Sajnos, túl sok szórólapot sem látok benne.

Ha már rendőr vagy, akkor lenne feléd egy kérdésem: a kerékpárlopásokkal kapcsán, miért nem vagytok hatékonyabbak? Vagy a rendőrség is tervezi a csalikerékpár bevetését?

Utolsó kérdésem, nem rád mutogatok, értem én a problémádat, csak minden oldalnak meg van a maga baja.

2013. jan. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
59%

Mi az, hogy "ha gyorsabban hajtok a megengedettnél,"???


Miért is mész gyorsabban? Legalább ha rendőr vagy (és nem hivatalból üldözöl valakit), akkor legalább te tartsd már be a szabályokat!



A kerékpárosokat simán lehetne kötelezni arra, hogy kresz-vizsgát tegyenek, hiszen ők is járművel közlekednek, és a forgalomban vesznek részt... (Mint kerékpáros mondom ezt...)

A gyalogosokkal már nehezebb. Legjobb lenne, ha külön tárgy lenne az általános iskolában e téma...


Viszont ami ezeknél sokkal sürgősebb lenne:

Az autósokat felkészíteni arra, hogy a személyautókon kívül, még sokféle jármű ugyanolyan joggal közlekedhet az utakon, mint ahogyan ők. Így például tudják kezelni, ha egy lassúbb teherautó megy előttük. Ne tegyék tönkre egy szemből jövő autós életét azzal, hogy frontálisan belemásznak, mert nem bírják kivárni sorukat. Vagy tartsanak megfelelő távolságot az út szélén haladó kerékpárostól, különben ne csodálkozzanak, ha az biztonsági okokból már inkább jobban a sávban halad, hogy csak lassítva (esetek többségében legalább a maximális sebességhatárra csökkenve) tudja az kikerülni...


Van sok figyelmetlen kerékpáros és gyalogos, akinek még meg sem fordult a fejében, hogy mi az a kresz. Viszont a szándékosan veszélyt okozó autósból Dunát lehetne rekeszteni, gyakorlatilag alig van néhány tisztességes közöttük.


Rendőr vagy? Hát kezdj el szervezkedni a kollégáiddal, hogy tanítsák az iskolás gyerekeket kreszre, a kerékpárosokat kötelezzék vizsgára, az autósok vizsgáit pedig bővítsék etikai és hasonló ismeretekkel!

2013. jan. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
13%

A háború előtt egészen az 50-es évekig csak az közlekedhetett kerékpárral, akinek volt bicikli igazolványa.

A vásárlással együtt adták a nyomtatványt, és rendőrségen kellett érvényesíteni. Ha nem volt nálad az igazolvány igazoltatáskor, bevitték a kerékpárt a rendőrségre. Ha igazolni tudtad, hogy a sajátod, akkor kis büntetés ellenében kaphattad vissza. Ha valaki kerékpárt lopott, azt is könnyebben kapták el.

2013. jan. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

"Mi az, hogy "ha gyorsabban hajtok a megengedettnél,"???

Miért is mész gyorsabban? Legalább ha rendőr vagy (és nem hivatalból üldözöl valakit), akkor legalább te tartsd már be a szabályokat! "


Az a mondat pont azt jelenti, amit jelent. Ha gyorsabban hajtottam volna, akkor nem tudtam volna megállni 1-2 méterre tőle, és akár meg is halhat. Betartottam a sebességet, ezt csak neked okozott gondot értelmezni...

2013. jan. 10. 22:19
 6/27 A kérdező kommentje:

Második hozzászóló! Tervezem a csalikerékpár üzembe helyezését, és spybike beszerzését. De egyedül nem tudom finanszírozni. Nincs gond a hatékonysággal szerintem, több kerékpártolvajt fogtam már el, akit a bíróság, vagy az ügyészség hagy tovább tevékenykedni. Ezt kifejtettem már egy másik kérdésnél, ahol a tolvajkergetőkről volt szó.


Az egyik barátom kerékpárjának darabjait meg is találtam 3 elkövetőnél, de nem lett meg a teljes kerékpár. Az elkövetők még mindig szabadon, mivel fiatalkorúak.

Szerinted engem nem idegesít? Nem a rendőrség nem hatékony, hanem a bíróság impotens.

2013. jan. 10. 22:28
 7/27 anonim ***** válasza:
66%
Remélem, én sem megyek börtönbe, az első válasz miatt.
2013. jan. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Hallottam, hogy egy pár, rendőr is csatlakozni kívánna az Egyesülethez, amit Tomcaték létre akarnak hozni. Te is köztük vagy? Persze, tudom, a csalibringát, nélkülük is lehet használni.

A tolvajkergetős kérdéseket néztem, de egyiknél sem találtam meg a hozzászólásodat:

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__kerekparozas__38..

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__kerekparozas__37..

Belinkelnéd, hogy mi is volt, pontosan a kérdés?

2013. jan. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
20%

Ugyan, a gyalogos meg a biciklis külön állatfaj, bármire képesek. Pláne a biciklisek, ha nem hagysz fél métert mikor elmész mellette (persze szabálytalanul megy, a sáv kellős közepén, kivilágítatlanul) akkor mutogat, meg anyázik. De sorolhatnám még, ahogy a gyalogosok hülyeségeit is, de felesleges.


Megoldás nem nagyon van, legalábbis reális, a mentalitással van gond, azzal meg nem tudsz mit kezdeni sajnos. Én is szoktam gyorshajtani, éjjel 2kor hazafele mikor nem jön szembe senki, belátható útszakaszon, de a gyalogos vagy a biciklis meghal vagy kórházba kerül ha elütöm, ez a nem mindegy, nincs felelősségérzetük.

2013. jan. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Az elsőnek!

Az a véleményem, hogy nem kaptak engedélyt az mkj használatára, mégis sietni kellett valahova.

De ne ezen lovagoljatok, hogy hú rendőr, akkor minél több kérdést tegyünk fel neki kellemetlen dolgokról, hanem válaszoljatok a kérdésre!

2013. jan. 10. 22:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!