Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi történik ha egy sebességfok...

Mi történik ha egy sebességfokozat alapjárati sebességénél fékezek kuplung nélkül (dízel)?

Figyelt kérdés
Most tanulok vezetni, és például sokszor előfordul, hogy kanyarodásnál 2-esben vagyok és már elértem a 20km/h alapjárati sebességet, de tovább kéne fékezni. Ilyenkor ha simán tovább fékezek kuplung nélkül akkor lefullad a motor? Ha nem, meddig lehet biztonságosan ilyenkor fékezni?

2013. jan. 14. 17:57
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
De akkor meg félig benyomott kuplunggal fogok kanyarodni. Az nem hiba? (van valami ilyesmi, hogy benyomott kuplunggal nem szabad kanyarodni)
2013. jan. 15. 07:42
 12/19 anonim ***** válasza:

Igazából mindkettőért hibapont jár (benyomott kuplunggal kanyarodás vagy rángatás), szóval teljesen mindegy, melyiket követed el. Ha pedig egyébként normálisan vezetsz, az az egy hibavonal belefér.

De inkább szokj rá a kuplung nélküli kanyarodásra. Hihetetlen, hogy látok több tíz éves gyakorlattal rendelkező sofőröket (köztük Aput is) benyomott kuplunggal kanyarodni.

2013. jan. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Kérdés: Milyen oktatód van?

Bár ezen nem csodálkozom. Napi szinten látom az ablakomból a suzukis oktatót (miskolc) ő alig tud beállni két kocsi közé tolatva.....

Ez a 20km/h nálam is megvolt 12 éve, de minek. Miért kell még jobban lelassítani?

2013. jan. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Van egy éles jobb kanyar amit rendszeresen 20km/h-val veszek be (tovább lassítani ugye nem tudok 2-esben...), és mindig belenyúlok a szembejövő sávba, vagy most a havas úton ki is faroltam... mondta az oktató, hogy kisebb sebességgel vegyem be a kanyart. Na majd ma megkérdezem, hogy hogyan lassítsak tovább :)
2013. jan. 16. 07:52
 15/19 anonim ***** válasza:
tízzel max tizenöttel bármilyen városi kanyar bevezető, és ott még pont nem rángat a diesel visszalassítva, de még a benzin se feltétlen kettesben...
2013. jan. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Na megkérdeztem az oktatómat, és azt mondta, hogy ha tényleg szükség van a további lassításra, akkor kuplung+fékkel lassítsak, és ilyenkor indokolt a benyomott kuplunggal történő kanyarodás.
2013. jan. 17. 07:57
 17/19 anonim ***** válasza:

Az 1.4-es cordobám kettesben alapjáraton kereken (óra szerint) 10 km/h-val megy, rángatás nélkül, és még jégen sem csúszott a kocsi fara.

Szándékosan teszteltem.

2013. jan. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
nekem is simán lemegy kettesben 10-re hogy nem fulladozik. Érdemes nézni a fordulatszámmérőt, hogy az alapjárat fölött maradjon. (1.9es benzin)
2013. jan. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én is ettől tartottam mindig, hogy lefulladok. De nem szabad benyomott kuplunggal kanyarodni. Mindig amikor kanyarhoz érek fék+kuplung vissza 2, ha eleve kettesben van akkor is így járok el, csak nem váltok sehová. szóval amikor kanyarodsz, csak a motorfékkel mész, és amikor jössz ki az ívből, akkor adsz neki gázt... (legalábbis én így tanultam...)
2013. jan. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!