Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Dolgozhatok busz vagy teheraut...

Dolgozhatok busz vagy teherautósofőrként szívbetegen (pacemakerem van)?

Figyelt kérdés
2013. jan. 17. 16:27
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
22/f
2013. jan. 17. 16:27
 2/11 anonim ***** válasza:
nem
2013. jan. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Ne vedd a személyed elleni támadásnak, de remélem nem. §:-(
2013. jan. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát mivel ezeken nagyfeszültségű gyújtórendszer nem található, nincs közvetlen veszéllyel rád. Orvost kellene megkérdezni.
2013. jan. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
#3--->pacsi! xd
2013. jan. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Szia.Nem dolgozhatsz.Buszsofőrként több emberi élet sorsát tartod a kezedben,amíg a te járművödön utaznak.Teherautósofőrként is fontos szempont,hogy semmilyen módon ne veszélyeztesd a többi sofőrt,és ne okozhass balasetet.Tudom ez közhely,hiszen akinek nincs orvosilag igazolva,hogy beteg a szíve annál,csak akkor derül ki amikor már megtörtént a baj.De mivel neked orvosi igazolásod van a betegségedről,ezért ez kizáró oknak számít.Sajnálom.
2013. jan. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Értem. És akkor autót miért vezethetek? Mert ugyanannyi az esély hogy autóvezetés közben rosszul leszek (minimális)és ott is veszélyeztetem sok ember életét ezzel a logikával.
2013. jan. 21. 13:29
 8/11 anonim ***** válasza:

Bár személyautóval is lehet nagyon komoly baleseteket okozni, de az max 2-2,5 tonna kisteherautó max 3,5 tonna.

-azt, hogy buszt miért nem, már megírták előttem-

a teherautók 7,5 tonnától kezdődnek, egy nyerges vagy tandem szerelvény lehet akár 40 tonna is...

arról nem beszélve, hogy a fuvarozó cégek sem szeretnek kockáztatni, egy teherautó(szerelvény) típustól függően több tízmillió plusz a szállítmány,

(Nekem volt olyan szállítmányom ami 15 millió euróra! volt biztosítva.)

Szerinted melyik fufarozó cég bizna meg fuvarral amikor nálad eleve (előre láthatóan) magasabb kockázati tényezővel kellene számolnia mint "normál" esetben.

Bármi történne, még ha nem is effektíve a te betegségedből kifolyólag, ha utólag egy balesetet követő vizsgálat során kiderülne a betegséged, a megbízó a fuvarozó cégen vasalná be a megrongálódott, sérült vagy éppen megsemmisült szállítmány árát mert ilyen esetben a biztosító tuti, hogy nem fizetne.

2013. jan. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem nem kapod meg a 2es csoportú orvosit.De dokit kérdezz inkább!
2013. márc. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 gomzoli ***** válasza:
Sajnos nem. Sima "úrvezető" jogosítványod lehet, de hivatásos nem. Az esély ugyan kicsi, de mégis fennáll, hogy rosszul legyél menet közben.
2013. márc. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!