Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a helyes áthaladási sorrend?

Mi a helyes áthaladási sorrend?

Figyelt kérdés

[link]


Jobbkéz szabály vagy kanyarodási szabály az erősebb? Mivel a jobb kéz szabály értelmében én mennék először, a kanyarodási szbály viszont azt mondja: elsőbbsége van az egyenesen haladó járműnek. Ez esetben pedig nem én mennék először, hanem az A majd B jelű jármű.


2013. jan. 20. 14:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon szigorúan vesszük, akkor a következő a helyzet: A B jelű elengedi az A-t, mivel jobbról jön. Ekkor ha nem akadályoznád a B jelűt, akkor miközben kikanyarodik az A jelű, te bekanyarodhatnál, majd elmegy a B. A gyakorlatban pedig úgy lesz, ahogy felettem írták, mert esélyed sincs rá, hogy ne akadályozd.. Tehát elmegy az A jelű, a B jelű, aztán te.
2013. jan. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
0%

10 te hogy adod a jobbkez szabalyt?

a jobbrol jovonek van elsobsege a jobbkez szabajban, de nekem senki nincs jobbrol nincs kit elengedni

osszeteveszted a korforgalommal amikor a balrol jovonek van elsobbsege es azt kell elengedni

de a A-nak en jobbrol vagyok es el kell engedjen engem aztan pedig a B-nek az A-van jobbrol ezert elengedi azt vagyis az A-t

2013. jan. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Hát én teljesen úgy logikáztam eddig, hogy jobb kéz szabály értelmében nekem nincsenek jobbra, viszont a szembe lévő járműnek jobbra van az illető, aki közvetlenül kanyarodik, neki jobbra pedig én vagyok, így én indulok elsőnek. És minden ilyen feladatnál bejött ez az elmélet. De ezek szerint hibásan tanultam meg, ha a nekem balra lévő, rögtön kanyarodó járművel én nem vagyok forgalmi kapcsolatban.

Egyébként a helyes válasz: A, B, Én

2013. jan. 20. 21:41
 14/23 anonim ***** válasza:
ezen szoktak sokan elbukni, úgy emlékszem ezek 3 pontos kérdés a vizsgán
2013. jan. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
79%
12-es a szemből érkezővel kanyarodási szabályod van nem jobb kéz szabály. Sehogy nem jó az elméleted. Vedd elő a kresz könyvet és ne írogass butaságot!
2013. jan. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Nem kell ilyen lekezelően beszélni. Képzeld, most tanulom a kreszt. Tudtommal azért van az oldal, ha valamit nem értek feltegyem. Minden más kérdésre lehetne ez a válasz, hogy vedd elő ezt meg azt a könyvet... de akkor minek az oldal?
2013. jan. 20. 22:48
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem neked szólt kedves kérdező hanem az okoskodó 12esnek!
2013. jan. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Ja akkor elnézést a durva hangnemért.
2013. jan. 20. 22:58
 19/23 anonim ***** válasza:
24%
Rendőrként szerintem ilyenkor lép életbe az elsőbbségről lemondás. A valóságban nem fogsz ott agyalni rajta, hogy akkor most ki is menjen, hanem intesz neki, hogy menjen, és nincs kavarodás.
2013. jan. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

"úristen... mennyi tudatlan ember van... ez egyenrangú útkereszteződés! válasz: én,A,B"


Te vagy a fő tudatlan!

:D


A helyes: A, B, én.

2013. jan. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!