Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen védőruha kötelező...

Milyen védőruha kötelező segédmotoros kerékpárhoz?

Figyelt kérdés
A sisakot tudom hogy elengedhetetlen. Van még valami kötelező felszerelés 50-es motorokhoz?

2013. jan. 20. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sisak az kell, mégpedig becsatolt motorkerékpáros bukósisak. Kerékpáros sisak, munkavédelmi sisak nem jó és ha már van sisak, nem elég kézben vinni vagy csak lazán a fejedre tenni.

Egyéb kötelező védőfelszerelést nem ír elő a KRESZ, akár strandpapucsban, pólóban és rövidgatyában is motorozhatsz, hiszen csak egy fröccsre ugrottál át az utca végi kocsmába betonozás után. A józan ész mondjuk mást diktál, de ez sokakat nem zavar.

2013. jan. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

A sisakot tudtam hogy milyen kell, és azt is sejtettem hogy strandcuccban nem a legjobb ötlet, de majd ha lesz nagyobb motorom mindenképp veszek rendes felszerelést, csak addig szűkösek az anyagi kereteim és hát a motoros ruhák nem a legolcsóbbak.

2013. jan. 20. 19:47
 3/5 anonim ***** válasza:
A józan ész is minimum zárt ruházatot diktál, hosszú nadrág, hosszú póló-pulóver, zárt cipő. Nyilván, ah elbuksz, ne a bőröd hámrétege legyen az első réteg ami kopni kezd...
2013. jan. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sisak kötelező, erős cipő és bőrkabát pedig nagyon nem árt.
2013. jan. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 PureGame válasza:
Olyan bukósisakot kell használni, ami jóváhagyott. Magyarul, legyen benne "E" jelölés. Ha nem ilyet használsz, megbüntethetnek. Más kötelező felszerelés nincs, de ahogyan más is írta, erősen ajánlott a megfelelő védőruházat, még melegebb időszakban is.
2013. jan. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!