Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Azzal az igazolással, amit a...

Azzal az igazolással, amit a diákigazolvány helyett kaptam ideiglenesen, lehet diákbérletet használni?

Figyelt kérdés

2013. jan. 21. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Ideiglenes diákigazolvánnyal lehet, igen.
2013. jan. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De ez egy papír, egy igazolás, ezzel is lehet?
2013. jan. 21. 17:48
 3/9 anonim ***** válasza:
ha rá van írva, hogy diákigazolvány helyett kiállított, akkor lehet
2013. jan. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Lehet
2013. jan. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
hallgatói jogviszony igazolással is lehet utazni kedvezményesen,csak friss kell hogy legyen (az oka,h nem jöttek meg időben az új diákok)
2013. jan. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha ez egy, a 362/2011. (XII.30.) Korm.rend. szerinti, diákigazolvány helyett a közoktatási vagy felsőoktatási intézmény által kiállított igazolás, akkor igen. (BKV honlap alapján)
2013. jan. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Szerintem illene elfogadni, de legyél óvatos, mert szemtanúja voltam a BKV pótjegyirodában, hogy az előttem levő srác bemutatta a diákigazolványt helyettesítő ideiglenest, és a tisztviselő NEM fogadta el, mert nem a BKV-féle igazolást használta, hanem az iskoláét. Amit az iskolaigazgató aláírt, lepecsételt, de így sem fogadták el. 16 ezres csekket kapott büntetésként. Úgyhogy, ne kerülj ideiglenessel pótjegyirodára, mindig vidd magaddal a bérletet és az igazolványt.
2013. jan. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mindenesetre nekem elfogadták és a jegyárúsító is mondta, hogy használhatom együtt a bérlettel. Az ellenőrök is elfogadták.
2013. jan. 29. 11:46
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem el kell hogy fogadják. Megjegyzem, kétféle papír lehetséges:

- ideiglenes diákigazolvány

- hallgatói jogviszony igazolás (gondolom, van megfelelője középszintű oktatásban)


Hivatalosan az ideiglenes diák használható a diák helyett teljes értékűen. Éppen ezért ez általában 2-3 hónapon belül lejár, igazából csak arra van, hogy amíg nem jön meg a diákod, legyen mit lobogtatni (vagy pl ha nem tudnak idejében matricát adni a tanulmányi osztályon)


A hallgatói jogviszony-igazolás egész másra való. Rendszerint ezt kérik diákmunkához, vagy szociális segélyekhez pl. Viszont az ideiglenes diákkal szemben ezt el is kéri a legtöbb hely és meg is teheti! A diákodat (még ha ideiglenes is) nem veheti el senki (max visszakérhetik, ha kiadták a valódit, de nem szokták)


Elméletileg csereképes a kettő, mert valahol mind a kettő igazolja, hogy diák vagy, és általában csak bemutatni kell, nem otthagyni, de ez sokszor csak az eljáró személy jóindulatán múlik.


Szóval személy szerint azt mondom, hogy figyelj, mikor melyiket kérik és azt add/vidd, amit kell!

2013. márc. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!