Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha mentő, vagy rendőr vagy...

Ha mentő, vagy rendőr vagy kék lámpás autó csak villogva megy, akkor nem kell semmit csinálnom?

Figyelt kérdés

Úgy van a KRESZ be hogy fény és hangjelzés együtt, akkor kell félrehúzódni, megállni, félreállni.

De múltkor, azaz tegnap jött egy merntő mögöttem és csak villogott, de nem is repesztett, kb olyan tempóban jött mint ahogy én mentem.

Most ilyenkor mi a teendőm? Semmi?

Ha sietett volna, akkor felnyomja a szirénát, hogy takarodjak félre az útjábl ugye?



2013. jan. 28. 18:51
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem is. Ha sürős, életveszélyes, akkor szirénázik, mint az őrült. Ez esetben félre kell állnod és elengedned.
2013. jan. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
43%
Azért illet volna félre húzni egy kicsit,mert használta a megkülönböztető jelzését.És nem törvényszerű,hogy hallják az emberek a hang jelzését.pl: zeneszó, szemből jövő,stb. Lehet,hogy azért ment lassabban mert a mentőorvos olyan helyzetben dolgozott,hogy nem mertek gyorsan menni. Van hogy félre is áll a mentő, hogy ne mozogjon:
2013. jan. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
56%
Azt nem szabad csinálni,hogy megállsz.Pont ezzel akadályozzák a mentőket,nagyon sokszor elmondják a hírekben is .Félre kell húzódni !
2013. jan. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
52%
A szirénát csak nagyobb forgalomba kapcsolják be hogy az autósoknak gyorsabban feltűnjön és félre tudjanak állni. Ha 1-2 autó van az úton akiket könnyebb kikerülni akkor nem fognak ész nélkül szirénázni, az ő fülüket is szekszualizálja a hang.
2013. jan. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
71%
Attól, hogy csak villog, én elengedem. Ki tudja, lehet, hogy az én anyámat viszi...
2013. jan. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
56%
Ha nem használja mindkét megkülönböztető jelzést, akkor nem kell elengedned. Azt nem tudom pontosan hogy ha csak villog, az mit jelent, de akkor kell neki utat adni, ha mindkettőt egyszerre használja. És a szirénát nem csak a nagyobb forgalomban kapcsolják be, hanem minden esetben, ha akadálytalanul kell sietnie. Mert ugyebár hiába kicsi a forgalom, de azért fel kell hívnia magára a figyelmet a gyalogosok közt is, hogy ne lépjenek le elé, stb....
2013. jan. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
35%

Ez sofőrtől is függ, hogy mikor/hol kapcsolja be mindkét megkülönböztető jelzést.

Hivatalosan akkor kell elsöbbséget adni neki, ha hasznélja a fény és hangjelzést.

Nem hivatalosan meg fényjelzésnél is illik lehúzódni.

Egy kihalt vasárnap délután csak kereszteződéseknél, vagy ahol kell ott kapcsolják be a hangjelzést.

Nem süketitik feleslegesen magukat a sofőrök.

Vagy esténként is odafigyelnek, hogy ne zajongjanak mindenhol.

2013. jan. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
22%
bekapcsolva felejtette az előző műszak a villogót...
2013. jan. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
33%
Hát mifelénk ha sietnek, akkor minden fel van kapcsolva. És ezt így is kell. Nehogymár ha ki van halva a város, ezért nem kapcsolom be a hangjelzést, és az első kereszteződésben felöklelek egy szerencsétlent, csak azért, hogy feleslegesen ne zavarjam a többi embert. Ezt te sem gondolod komolyan.
2013. jan. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
22%

El kell engedni, lehet egy hozzátartozódhoz megy. Meg a fülkébe is nagyon behallatszik, így ha nem muszály, nem kapcsolják be a szirénát.

A KRESZ-t meg jó sokszor figyelmen kívül hagyni, csak az alapján nem lehet vezetni.

2013. jan. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!