Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért jó érzés a közlekedésben...

Miért jó érzés a közlekedésben megalázni, megítélni a másikat?

Figyelt kérdés

Másfél hónapja van meg a jogsim. Nem sokat tudtam még vezetni, mivel csúszós úton, sötétben nem igazán akarok vezetni. Balesethelyzetet, nagy hibát még (tanuló koromban sem) nem idéztem még eddig elő. Eddig kint volt a T betűm, eddig, ha megengedett max. sebességgel mentem is tutira rámjöttek vagy meg is előztek. Most, h levettem a T-t ilyen gond nincs, de ma megkaptam a "hápogó jelet". A szitu annyi volt, h 30as táblánál, 30cal haladtam, és gondolom azért mutogattak nekem, mert túl nagy távolságban kb 2 méterre kerültem ki egy gyalogost, aki az úttesten jött, simán volt idő visszamenni a saját oldalamra, abszolút nem akadályoztam senkit, gondoltam van hely, miért ne kerüljek?


Őszintén szólva nem is értem, h miért olyan nagy bűn ez, h megérdemeltem ezt a megalázó ítélkezést?

Ettől lennék rossz vezető?

Nem attól, h szabálytalanul és veszélyesen közlekedek?


Vagy az a baj, h nő vagyok meg Suzukit vezetek?


Akinek hasonlóképpen rosszul esett ilyesmi, hogyan értétek el, h leperegjen rólatok némelyik autós "empátiája"?

Hogyan építettétek fel az önbizalmatokat?



2013. febr. 1. 22:45
1 2 3 4
 1/37 anonim válasza:
96%

ne foglalkozz velük én fiú vagyok és én sem száguldozom, hanem normálisan megyek mert így érzem magam biztonságban aki bemutat azon csak nevetek, ha valakinek nem tetszik az, hogy nem életveszélyes tempóba megyek az csontig benyalhat!

ha meg valakinek nem tetszik a suzuki az is duplán megcsókolhatja a hátsó feled és nyugodtan vehet neked egy bmw terepjárót :)

2013. febr. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Azt hozzáteszem, h a fenti eset kertvárosi környezetben, olyan helyen történt, ahol nincs járda, gyalogosok az úton közlekednek, én csak annyit tettem, h a kb 4-4,5m széles út bal szélére húzódtam, h az úttesten velem szemben jövő gyalogost kikerüljem, ahogy lehetett visszatértem és még bőven volt idő mire a szembejövő odaért.


Nem is értem komolyan... mi volt olyan nagy bénaság, amiért még a fáradtságot is vette a mutogatáshoz...

2013. febr. 1. 23:01
 3/37 anonim ***** válasza:
84%

"Vagy az a baj, h nő vagyok meg Suzukit vezetek?"


Szerintem igen.


Én fiatal lány vagyok és elég sokat szoktam vezetni.


Két kocsit szoktam vezetni.

Az egyik apukám régi Suzuki Swiftje. Ez szoktam nagyrészt használni. Egy csomószor volt már, hogy beintettek meg rám dudáltak meg főúton állandóan nagyon közel jönnek hozzám. Néha nagyon rossz:(


Aztán van a barátomnak egy szinte új Audi A6-osa. Néha azzal is szoktam menni és soha egyszer sem volt még ilyen atrocitás. Pedig ezzel se megyek gyorsabban vagy ügyesebben mint a Suzival. Meg ha olyan bénám vezetnék a barátom ide se adná.

Szóval ha ezzel vagyok nem mernek kekeckedni.

Meg is fogadtan, hogyha majd saját kocsit veszek csak ilyen nagy német dögöt fogok venni. Nem érdekel, hogy nem nőies:), de legalább tisztelik az utakon.

2013. febr. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Ööö... Én nem mondtam, h jól vezetek... :S


Csak a szerintem túl intenzív reakciókat nem értem...

Majd, ha karambolozok valakivel és jön nekem valaki azzal,h libáért vettem a jogsit, nem tudok vezetni, az majd tárgyalási alap lesz.


Lehet, h az ilyen eltúlzott reakciók, pont valamilyen frusztrációk miatt vannak, elvégre idegbeteg majd az egész ország.


Első hozzászóló: köszönöm. :) Jah, igen egy BMW-s, sosem probléma lassan megy... mer' az nem béna, hanem megfontolt.


Szánalmas milyen márka- és méretsznobéria van az utakon. :S

2013. febr. 1. 23:19
 5/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm az őszinteséged kedves fiatal lány :), később olvastam a kommented, mint ahogy írtam az enyémet, nem neked szántam, kicsit így most félreérthető.
2013. febr. 1. 23:30
 6/37 A kérdező kommentje:

Igen, van, h én is eljátszom a gondolattal, h jó lenne egy "megbecsültebb" autó, de egyrészt én elégedett vagyok a Suzukinkkal, másrészt anyagiak okán sem tudnék jelenleg másikat venni.


Meg bennem van a dac is, akkor most már csakazértis Suzuki, és nem futamodhatok meg, ki kell alakítani magamban, azt, ami még csak folyamatban van.

2013. febr. 1. 23:37
 7/37 anonim ***** válasza:
94%

Az a baj, hogy nagyon a lelkedre veszel mindent - valakinek nem tetszik ahogy vezetsz? Ameddig szabályos vagy, addig hiába integet vagy mutogat, végülis neked van igazad.


Persze én sem vagyok 100%-ig szabályos (sőt, reálisan megítélve elég lenne 50%-ot írnom :P ), de nem integetek azoknak akik szabályosak.

Hogy mennyi az "elég hely" előzésnél/kikerülésnél eléggé egyéni dolog - volt szerencsém olyan szembejövőhöz aki előtt 300 méterrel visszasoroltam, mégis úgy integetett majd kiesett. Meg olyanhoz is, akivel az autóink között nem volt 3 méter távolság de nem izgatta magát rajta.


Majd hozzászoksz. :)

2013. febr. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 szántóvető ***** válasza:
94%
ne érjen baleset.se a saját hibádból,se máséból.ettől nőnie kell az önbizalmadnak.
2013. febr. 2. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
89%
sokan szeretnek önkéntesrendőrt játszani az útakon
2013. febr. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
95%
Az okos emberek kulturáltan közlekednek, a többi b*zival meg nem kell foglalkozni:)
2013. febr. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!