Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » STOP tábla. Rendőrautóból...

STOP tábla. Rendőrautóból rendőr lemond az elsőbbségi jogáról. Ez esetben meg kell állnom a tábla vonalánál? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Szóval meg kell állni? Ha azt nézem, hogy rendőr, akkor a "tábla felett áll" Ha azt nézem, hogy autós, akkor csak elsőbbséget adott. Nos?
2013. febr. 4. 12:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Megállni akkor is meg kell. (megállsz, szétnézel, mert nem csak ketten lehettek a kereszteződésben) De utána nem kell elsőbbséget adnod a yardnak, hanem haladhatsz tovább.
2013. febr. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen, meg kell állnod, mert a rendőr csak a saját jogáról mondott le, ahhoz, hogy meggyőződhess, hogy nem kell másnak elsőbbséget adnod, meg kell állnod.
2013. febr. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
0%

hát ez jó kérdés, mert ugye te mégis honnan tudd, hogy ő most onnan hadonászva irányítja a forgalmat, azaz ilyenkor ugye felül írja a táblákat vagy csak téged akar elengedni, avagy harmadik lehetőségként, utána megállít és megbüntet amiért nem engedted el, és ezt 4-en is tanúsítják majd.

szóval sztem állj meg, mindegy mit integet!

2013. febr. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Ha azt nézem, hogy rendőr, akkor a "tábla felett áll"

A rendőr jelzése akkor írja felül a táblák, lámpák és egyebek jelzéseit, ha a kereszteződésben áll és szabályszerűen irányítja a forgalmat. KRESZ-ből nem tanítják a "Kovács II. törzsőrmester bal kézzel hadonászik az Astra vezetőüléséről" rendőri karjelzést, mert ilyen nincs is. Ha ő irányítja a forgalmat, akkor kiszáll és szabályo jelzésekkel terelgeti a járműveket.

Ilyen esetben a rendőr is csak egy autós. A tábla neve: "Állj! Elsőbbségedás kötelező!", vagyis minden esetben meg kell állnod a kereszteződésbe behajtás előtt (vagy a felfestett vonalnál) és elsőbbséget kell adnod a keresztező úton vagy a kiegészítő táblán megjelölt úton érkező járműnek. Ha jön ilyen jármű, elengeded, ha nem, elindulsz, de akkor is meg kell állnod, ez az elsőbbségadástól független.

Vagyis ilyen esetben meg kell állnod, körülnézel, majd behajthatsz a kereszteződésbe. Viszont a rendőrautónak nem kell elsőbbséget adnod.

2013. febr. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
58%

Kedves 45%-os! Kocsiból kifelé integetve nem irányíthat forgalmat a rendőr. Ahhoz ki kell állnia a placcra, s a KRESZ-ben is meghatározott módon jeleznie.


---------------

Mit értesz azon, hogy a tábla felett áll? Nem áll felette. Ha neki lenne stopja, akkor azt mkj-val vehetné figyelmen kívül. Egyébként ugyanazok a szabályok vonatkoznak rá, mint minden más autóra.

Ha a táblánál van felfestetés, akkor ott meg kell állnod, akkor is, ha ő enged. Ha nincs, akkor ott, ahonnan megállással elsőbbséget tudsz adni.

2013. febr. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Így látatlanban megállnék, de helyzetfüggő. Ahol semmi nincs, belátható minden baromi jól, ott rendben, de egy forgalmas, két-három sávos útkereszteződésben a franc tudja. Mindenesetre jó kérdés.
2013. febr. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha autóban (biciklin, talicskán) ül a rendőr, akkor nem előrébbvaló a STOP táblánál és más szabályoknál, csak egy közönséges autós. Amire gondolsz (rendőr, lámpa, tábla, felfestés, jobbkéz), az a forgalomirányító rendőrre vonatkozik.
2013. febr. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Az elsőbbségről való lemondás és a forgalomirányítás nem ugyan az.

Attól, hogy valaki lemond az elsőbbségéről, a többi közlekedésben résztvevőnek meg kell adni.

A rendőr felülírhatja a jelzőtáblákat, lámpákat, ha forgalmat irányít. De azt csak a kereszteződés közepén, egyértelmű mozdulatokkal teheti.

Az pedig megint más ha megkülönböztető jelzéssel halad a rendőrautó, és szabálytalanságra utasít, megteheti. Például akár a kereszteződésbe hajtással, szabályok megszegésével is biztosítanod kell a haladását.

2013. febr. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

ez az utolsó érdekes

és ha pl elkövetek 3-4 szabálysértést miatta, a kamera meg szépen felveszi, és majd jönnek a büntetések, akkor vajon mennyire fognak nekem hinni, hogy a szirénázó rendőrautó kényszerített azok elkövetésére? főleg ha éppen vásárolni vagy ebéádelni siettek, azaz még ha így utólag meg is lenne az autó, akkor se vallanák be.

2013. febr. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
52%

Akkor fognak jönni a büntetések, ha kereszteződésben akadályozod a megkülönböztető jelzést használó jármű továbbhaladását, és nem sorolsz ki.

Ezt oktatják egyébként KRESZ tanfolyamon is.

Többek között én is engedtem már így el mentőt, rendőrt. Buszmegállóban megálltam, záróvonalat átléptem, vagy a pirosnál beljebb húzódtam utat biztosítva neki. Ez nemhogy szabályos, hanem kötelező!

2013. febr. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!