Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Közlekedési baleset után a...

Vandrea69 kérdése:

Közlekedési baleset után a közvetitő által felajánlott kártérítés beleszámít-e a biztosító felé benyújtott kártérítési igénybe?

Figyelt kérdés
Autóbalesetben vétlen autó utasaként szenvedtem sérülést. Az okozó biztosítója felé igényt nyújtottam be. A balesetből büntető ügy lett, így átkerült az ügyészségre, aki közvetitői eljárásra tette át az ügyet.
2013. febr. 17. 07:31
 1/3 okoska31 válasza:

csak tippelni tudok, egyéb témák alapján.

egy lopási kárnál, ha időközben megkerül néhány tárgyad, akkor azok értékével automatikusan csökkentik az akár már átutalt összeget is a biztosítónál (azaz visszaköveteli).


ezen logika mentén szerintem miután a biztosító megállapít egy kárösszeget, automatikusan elkezdi csökkenteni azzal az összeggel, amit ugyanezzel a káreseménnyel kapcsolatban máshonnan kapsz.

2013. febr. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Colobátya válasza:
A kettőnek nincs köze egymáshoz.Mert a biztosítónak egy 2004-es törvény alapján kell fizetni,vagyoni és nem vagyoni kárt.Ennek viszont nincs köze az ügyészségi"bírósági eljáráshoz"mert a közvetítői eljárás lényege, ha megtudtok egyezni. Az elkövető mentesül a büntető eljárás alól. Én már ezt vétlen félként végig csináltam.
2013. febr. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Mi is hasonló ügyben járunk, érdeklődnék megírnád az eljárást, akár priviben is, köszi szépen!
2014. ápr. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!