Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Augusztus 24. én motorral...

Augusztus 24. én motorral balesetet szenvedtem. Mennyi mekkora kártérítésre számít hatok? Olyantól várok választ, aki hasonló tortúrán eset át. Rendőrség, volt a helyszínen.

Figyelt kérdés
Egy gépkocsi balra akart fordulni, én egyenes irányba haladtam, mikor a jármű egyik pillanatról a másikra elém kanyarodott.Mentővel vittek kórházba ahol azonnal műteni kellett a lábamat, szárkapocs csontot csavarozni, és drótozni kelet.A gépkocsi nem adta meg az elsőbbséget és elém fordult. Nem mentem gyorsan, de el estem a motorral, rám esett és eltörte a szárkapocs csontomat. Úgy néz ki, hogy három négy hónap lesz mire megint dolgozni tudok.

2012. okt. 5. 07:48
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Ha van balesetbiztositásod, akkor az fizet a kötvény szerint, máshonnan nem jár semmiféle kártérités.
2012. okt. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igaz, a baleset okozó gépjármű felelősségbiztosítójánál jelents be a kárt.

Azt viszont a jóisten se tudja mennyit fogsz kapni, attól függ, hogyan gyógyulsz, maradandó lesz-e a sérülésed stb.

És neked kell kitalálnod mennyit kérsz,pl. vettél gyógyszert X Ft-ért beküldöd a számlát és kifizetik. Ha nem megy egyedül, keress egy ügyvédet, de ha nem vagy nagyon elveszett nézz körül a neten (olcsóbb), az un. "kárrendező irodákat" azonban kerüld el.

2012. okt. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Habár személyesen nem estem át ilyen tortúrán, ismerek olyat, aki a kiesett keresetének (ugye amit a lábadozási időszak helyett meg tudott volna keresni a munkahelyén) megfelelő összeget alkudott ki magának - ebben nem vagyok biztos, de talán a másik fél biztosítójától.


De nem "jár", ennek utána kell érdeklődni, automatikusan senki nem fog 200-300 ezer forintot neked adni zsebből.

2012. okt. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
20%
A balesetet okozó jármü biztositója a jármüben keletkezett kárt tériti meg, egyeben nem köteles.
2012. okt. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak úgy találomra,


[link]

[link]

A többi válaszoló nem az internet előtt ül?

Kérd ki a rendőrségtől, hol volt az autó kötelezője, és hívd fel azt a biztosítót, segíteni fognak.

2012. okt. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
75%

Ez sok mindentol fugg, az autosnal melyik bisztositovalvan szerzodese, labtoresert kapsz x osszeget plusz korhazi napidijat es az otthoni gyogyulasodra is napi osszeget (csak a hetkoznapokat ) szamoljak. 3 honapon belul a papirok beadasatol szamitva fizet a biztosito.

De ezt mind te kell intezd.

2012. okt. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
A munkából való kiesés, maradandó károsodás, az polgári per. Stohl Bucit miért kötelezte a bíróság kártérítésre? Tán nem volt biztosítása...csak erre nem fizet.
2012. okt. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Jó lenne, ha mindenki tájékozódna, mielőtt tanácsot ad. A kötelező igenis fizet személyi sérülésre a vétlen félnek, csak ezt az emberek nem tudják, így nem is kérik a kártérítést. Anélkül pedig nem kell fizetniük. Ilyen e törvény Az viszont igaz, hogy legjobb profit megbízni az üggyel. Jobb, mint az a divatos megoldás, hogy pereljük be a károkozót.
2012. okt. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Mivel nem te voltál a hibás, így jogod van kártérítésre. Vedd fel velem a kapcsolatot, segítek neked elrendezni, ugyanis másodállásként ezzel foglalkozom. Keress bátran. Tel: 70/590-7942
2012. nov. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia! A férjem is igy járt, 2hete szeretném megkérdezni hogy hogy megy az eljárás, mennyi kártérités kérhető, irtam pirit is, de köszi ha valaki itt is tud segiteni, neten nézelődtem de nem találtam rola forumot,
2014. ápr. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!