Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit gondolsz a következő...

Mit gondolsz a következő balesetről?

Figyelt kérdés

A városban ahová dolgozni járok történt ma délután a baleset.

Egy egysávos kis utcában, az iskola járdáján gázoltak el egy vagy két gyalogost.

Egyenlőre még nem találtam róla semmi hírt a neten, de eddig az a leghitelesebb info,hogy egy Suzuki jött az egysávos utcában ami kanyarodik.Valószínűleg túl gyorsan jött és a kanyar után egy furgonnal találta magát szembe.A Suzuki sofőrje ezért félrerántotta a kormányt, de összeütközött a furgonnal és felhajtott a járdára ahol 1 (vagy 2) gyalogost elgázolt.Egyikük súlyosan sérült.


Én nem értem,hogy 1: miért kell az iskola környékén úgy menni,hogy ne tudjon megállni a másik pedig ,hogy miért pont a gyalogosokra húzza rá a kormányt?(A másik oldalt ugyan egy kőfal volt...de akkor is)



2013. febr. 19. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:

1. mert hülye (lásd ezt a kérdezőt: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__402.. )

2. Hirtelen, a másodperc töredéke alatt kellett döntenie, reflexmozdulat hogy elrántotta a kormányt, 50% vagy balra vagy jobbra.

2013. febr. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Budapest, 14. kerület, Nagy Lajos Király Útja - Fogarasi út kereszteződés. Egy fiatal nő, Az Örs Vezér tér irányából ment a Nagy Lajos Király Útján, majd szabálytalanul akart balra kanyarodni a Fogarasira. Abban a kereszteződésben ugyanis onnan ezt nem szabad. De mégis megtette, index kint volt, indult, hogy forduljon. Ekkor jött úgy 60-nal egy idősebb házaspár egy Ford Focussal. Újabb fajta. Nem bírt megállni időben, félrerántotta a kormányt és a járdára hajtott fel, pont ott ahol a zebra van... De még így is sikerült belemennie a Clioba, levitte a fél elejét. A zebránál épp egy középkorú nő állt, hát az kissé felnyomta a kerítésre, az autó sarka kapta el. Nem sérült meg súlyosan. Én egy barátommal pont előtte 2 perccel álltam, mikor még mi is várakoztunk a zöldre, pont ott ahova érkezett a kocsi, minket full telibekapott volna és nagy valószínűséggel súlyosan megsérültünk volna, ha egyáltalán túléljük. Nem értem az ilyeneket. Ez a kormány elrántósdi iszonyat nagy baromság. Pláne járda felé. Inkább menjen bele, vágja telibe a kocsit, kerüljön neki pénzbe, még mindig jobb, mintha egy embert súlyosan megsebesít, akár meg is öl. Nagyon sajnálom, hogy az ilyesmit nem oktatják autóiskolában, pedig rohadtul nagy szükség lenne rá, nagyon sokan lefagynak és össze-vissza rángatnak mindent. Úgy kell autóba ülni, hogyha valami gáz van, az autót le kell szarni, ennyi. Volt már, hogy kijött állat a kocsim elé, mikor mentem városon kivül, főúton. 2 utasom is volt az egyikben, inkább beletapostam a fékbe, stabilan az úton tartva a kormányt, tört kicsit az autóm eleje, az állat sajnos elpusztult, de én és az utasaim is megúsztuk, az autó meg le van szarva, ennyi. Az egy használati tárgy, ezzel kéne együtt élni sokaknak.
2013. febr. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"de eddig az a leghitelesebb info,hogy egy Suzuki jött az egysávos utcában ami kanyarodik.Valószínűleg túl gyorsan jött és a kanyar után egy furgonnal találta magát szembe.A Suzuki sofőrje ezért félrerántotta a kormányt"


mi alapján hiteles az info? talán egy sztk szemüveges öregasszony mesélte? Szerintem koncentrálj a munkádra, vagy ha komolyan érdekel a baleset mi volt, akkor válts pályát, és menj el baleseti helyszínelőnek

2013. febr. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 SzMatyko válasza:
Hát sajnos az élet egy furcsa fintora, hogy mindig a vétlen sérül jobban.Nem kell hibáznod, hogy meghalj az utakon csak elég rosszkor rossz időben lenni.Ha kideríted, hogy ki volt a súlyos sérült szólj neki hogy jár vagyoni és nem vagyoni kártérítés.Ha kell segítek ez a munkám.
2013. febr. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

///Mbela


Köszönöm a roppantul hasznos válaszodat.Mivel az autó mindkét oldala össze volt törve,még az is amelyikkel nem ment neki az oszlopnak ,egyértelmű,hogy nekiütközött a furgonnak és mivel az az út ahonnét a Suzuki jött kanyarodik és a kanyarban történt a baleset és a Suzuki a járdán állt egy oszlopnak ütközve a szélvédője pedig be volt repedve és egy vértócsa volt előtte ezért hitelesnek tűnik az információ amit mondtak.

De ezt minden normális ember kitudná következtetni (ezért neked nem sikerülne).

Az első info az volt,hogy egy gyereket gázolt el aki az iskolából hazafelé tartva lépett az útra.De semmi sem magyarázta meg azt,hogy akkor miért tör össze a kocsi mindkét oldala.

2013. febr. 21. 14:40
 6/7 A kérdező kommentje:

SzMatyko


Ennyire azért nem foglalkozom az üggyel.

2013. febr. 21. 14:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Értem! Azért remélem nem lőtted helyben agyon... Tudod nekem is volt hogy elgázoltam egy gyalogost, mert kiszaladt elém mint egy macska, nem lett semmi baja, de persze az önjelölt Horacio-k akik a CSI-ba képzelték magukat egyből engem akartak meglincselni... minden jót
2013. febr. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!