Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megbüntett 16000 ft-ra a BKV,...

Megbüntett 16000 ft-ra a BKV, mert nem volt nálam jegy. A személyimet használták fel ( pontosabban az újabbat, a régit ugyanúgy használom, mint mindig, mert még nem vonták be) és az a kérdés, hogy hogyan kell ezt megúszni olcsón?

Figyelt kérdés

(sajnos kézzel írott a csekk)

( tippekre, mentőötletekre vagyok kíváncsi nem ellenvéleményre)

Nagy a bukásveszély, ha azt mondom, hogy nem az enyém volt a személyi, hanem elpostázták a csekket és a régi működőképest adom oda az akác utcában? észreveszik a turpisságot?

Vagy nincs mese és holnap csengetnem kell nekem is egy vagyont? Akinek van egyéb VALÓDI ötlete, (nem beszólás és nem troll,) az feltétlenül írja meg!!!



2013. márc. 2. 17:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarod a bajt tetézni? A vázolt ötleted büntetendő, akár elzárást is kaphatsz érte.
2013. márc. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
elzárást? az meg mit jelent?
2013. márc. 2. 17:53
 3/18 A kérdező kommentje:
bajt tetézni? magyarul akkora szarban vagyok, hogy fel se fogom? ( bocs, ha egy kicsit, obszcénul fogalmaztam meg)
2013. márc. 2. 17:54
 4/18 anonim ***** válasza:
Okirattal élsz vissza, mivel bevonták. Nyelj egy békát és fizesd be a büntit, ne legyen nagyobb gond belőle. Én mindig tartok magamnál 8e-et, ha lógok és esetleg elkapnának, mivel helyszínen olcsóbb a büntetés.
2013. márc. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
elzárás=börtön
2013. márc. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Elzárás? Szabadságvesztés (amennyire tudom legenyhébb) fokozata.
2013. márc. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 tetro ***** válasza:

Olyan nincs, hogy a személyigazolványod nem nálad volt, mert annak elvesztését jelentened kellett volna a rendőrségen...

Ha a diák vagy, akkor szerezz egy bérletet valakitől, amibe nincs a szám beleírva, és mutasd be:

"Amennyiben az utas olyan arcképes bérlettel (bérletszelvény és a hozzátartozó igazolvány, bérletigazolvány, diákigazolvány) rendelkezik, amelyik szelvény a pótdíjazás időpontjában érvényes (azt megelőzően vásárolt), de azt a jegyellenőrzésnél felmutatni nem tudta, úgy a pótdíjazástól számított 2, azaz kettő munkanapon belül a társaság által kijelölt helyen a bérlet bemutatása és az arra előírt feltételek együttes teljesülése esetén a pótdíjfolyamat 2.000,- Ft eljárási díj ellenében, éves, szemeszterre szóló és negyedéves bérletek bemutatása esetén 1.000,- Ft eljárási díj ellenében megszűnik.

2013. márc. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
nos köszönöm mindannyiótoknak a válaszát, de azt ti sem mondjátok komolyan, hogy a gyilkosok meg a politikusok járhatnak és úgy aludhatnak szabad ég alatt, ahogy kedvük tartja, én meg egy kicsi hülye húzás miatt akár börtönbe is kerülhetek? nézzétek, tényleg nem bennetek akarok rossz érzést kelteni, de ezt már én se hiszem el!
2013. márc. 2. 18:05
 9/18 anonim ***** válasza:
(2) Aki az (1) bekezdésben meghatározott cselekményt magánokiratra azért követi el, hogy jogtalan előnyt szerezzen vagy jogtalan hátrányt okozzon, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.
2013. márc. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
mert ha ez igaz, akkor most ...... nek állok ( és nem hülyülök)
2013. márc. 2. 18:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!