Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha átmegyek a vizsgán, és...

Ha átmegyek a vizsgán, és megkapom a jogsimat, akkor vezethetek egyedül, vagy kötelezően kell még X ideig kísérő a friss jogsis vezetők mellé? Egyébként,21 éves vagyok, ha esetleg a kor is tényező lehet.

Figyelt kérdés
2013. márc. 4. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom honnan szeditek az ilyen infókat... :)


Ha levizsgáztál ÉS megkaptad a jogsit (ugye a kis igazolópapír az okmányirodából nem elég), akkor vezethetsz. Ha elmúltál 18 akkor külföldön is (18 alatt értelemszerűen nem). A jogsid 2 évig kezdő vezetői engedélynek minősül: ez autónál annyi hátránnyal jár, hogy nem húzhatsz utánfutót. (Persze ha van másik nemzetközi kategóriád korábbról, mondjuk tizenévesen szereztél motorra A1 vagy ilyesmi jogsit, akkor már kezdőnek sem minősülsz, mivel az első nemzetközi kategória megszerzésétől indul a két év. Az "M" nemzeti kategória volt, az nem számít bele).

2013. márc. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 szántóvető ***** válasza:
nem kell téged kísérgetni,21 évesen már lehet kezdeni a tehergépjármű-vizsgát is.
2013. márc. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
Vezethetsz egyedül is. Csak utánfutó húzására lehet korlátozás attól függően hogy előtte volt-e már valamire jogsid.
2013. márc. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat :)

ez ilyen légből kapott infó, valakitől hallottam, aki szintén valahonnan... :D gondoltam, inkább megkérdezem. köszi még egyszer!

2013. márc. 4. 17:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez történik, ha nem olvasod végig az aktuális KRESZ könyvet, csak kérdésekkel gyakorolsz.
2013. márc. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!