Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Drágább autóval lehet gyorsabb...

Drágább autóval lehet gyorsabban közlekedni?

Figyelt kérdés

Azt figyeltem meg, hogy a felsőkategóriás autóval közlekedők jobban vezetnek.

Jobban nyomják kanyarban, előznek bátran, hamar felgyorsulnak.


Gondolom mert jobb az autójuk, és biztonságosabb is.

Az azt jelenti, hogy egy mindennel felszerelt vadi új BMW-vel nyomhatom a gázt tövig kanyarban, nem fog megcsúszni, mert az elektronika úgy sem engedi?



2013. márc. 9. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
Hát nekem egy Mercedes coupe-m van, hátsókerekes, télen, a nagy hóban mikor esett, akkor is úgy mentem vele mint egy állat. Minden átlagos autót lehagytam, hegyre fel is gyönyörűen ment, kanyarban is baromi jól tartja magát. Meg minden más körülmények között is. Kevésbé érezhető vele a sebesség, jobb az úttartás, stabilabb, jó a futómű, nagy a kocsiszekrény... Rengeteg elektronika van az enyémben, természetesen ezek miatt is jobb, emiatt nagyon biztonságos télen is. Emellett a nagy, nehéz, széles kocsiszekrény csak további biztonságot ad, ezt látod, hogy kihasználják. Olcsóbb autóval mikor mentem, negyed ennyire nem mertem vele közlekedni.
2013. márc. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
előző jol irta de hátsokerék gáz télen mert veszélyes inkáb akkor 4kerákmeghajtásos gép
2013. márc. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy. Úgy értem, hogy sokkal biztonságosabban tudok közlekedni, mintha valami átlagos olyan autóm lenne, ami hátsókerekes.
2013. márc. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
98%

"a felsőkategóriás autóval közlekedők jobban vezetnek. Jobban nyomják kanyarban, előznek bátran, hamar felgyorsulnak."


Ugye tudod hogy a "jól vezetés" nem ezt jelenti?


"Gondolom mert jobb az autójuk, és biztonságosabb is. Az azt jelenti, hogy egy mindennel felszerelt vadi új BMW-vel nyomhatom a gázt tövig kanyarban, nem fog megcsúszni, mert az elektronika úgy sem engedi?"


Az elektronika nem tudja 100%-ig helyettesíteni a józan észt, új, fullextrás BMW-vel/Audi-val/Mercedes-szel is bele lehet szállni az árokba. El se hinnéd, ugyanúgy hat rájuk a fizika mint mindenre. Hiába marha okos a vezérlése a menetstabilizálónak, ha egy kanyart hatvannal lehet bevenni, akkor 100 feletti tempóval el fog szállni a jármű mint a győzelmi zászló. Persze akkor még ott az erős karosszéria meg a temérdek légzsák. :)

De nem, nem lehet Need For Speed módra tövig nyomott előre nyíllal végigmenni mindenen, közben csak néha nyomogatni a jobbra-balra gombokat.

2013. márc. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
96%

Nyomhatod tövig a kanyarban, aztán jön egy olajfolt, és máris az árokban vagy.


Az ilyen elektronikus rásegítések csak egy kis pluszt adnak, de nem veszik le a felelősséget a válladról : továbbra is megfontoltan kell vezetni.

2013. márc. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem, tegnap volt a faluban egy baleset a kanyart 90 fokost akarta bevenni 120-al és bement az árokba, és pont a polgármesterünk volt utánuk 2 gyerekkel.
2013. márc. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Azt nem tudom, de pl parkolni mindenhol lehet, az tuti.
2013. márc. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!