Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem tudnak egyes emberek...

Miért nem tudnak egyes emberek dinamikusan, a forgalom tempóját felvéve közlekedni?

Figyelt kérdés

Nem tudja mit akar, indexel jobbra-balra, de nem csinál semmit. Meg amikor ő gondol egyet és megáll, attól tudok agybajt kapni.

Én nem tudom, de nekem az oktatóm mindig azt mondta, hogy közlekedjünk dinamikusan. Nem állat módjára, csak úgy, ahogy a forgalmi helyzet megkívánja és minden sebesség határt be kell tartani. Nem p ö csölést tanított, mint a mostani tanulók, akik nem mehetnek 30-al többel. Nekem ha a Váci úton 60-al mentem, akkor már szólt, hogy miért nem haladunk? Most meg sokan úgy vannak vele, hogy ő van ott egyedül, ő megáll és nézelődik vagy andalog és nem halad. Esetleg ennyire türelmetlen volnék?


2013. márc. 8. 16:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A közlekedésnek az is egyenrangú résztvevője, aki éppen csak nem ön- és közveszélyes, s az is, aki jobban vezet, mint egy mentő sofőr, vagy autóversenyző (és utóbbinál nem a sebesség az érdekes).

Egyébként dinamikusan és defenzíven érdemes vezetni, ez igaz. De tudomásul kell venni, hogy az is közlekedni akar, akinek a „kényelmesebb” tempó felel meg az egyéniségének. Még mindig inkább ilyenek legyenek, mint az index és tükör nélkül gyorshajtva szlalomozók!

A lassúság mögött egyébként tapasztalat is lehet. Nemegyszer volt, hogy az egyébként 60-as Szerémi úton, hétvégén, az esti órákban 55-el ballagtam végig. Mellettem egy másik autós 65-70-el ment. Őt minden lámpa megfogta, én megállás nélkül haladtam.

2013. márc. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Keres valamit; utcát, házszámot, stb. vagy nem rutinos pesti közlekedésben (sokan be sem mernek jönni a városba). Az is lehet, hogy egyszerűen új neki a hely és ésszerűen visszavesz a tempóból, hogy biztosan le tudja kezelni pl megszűnő sávokat.
2013. márc. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen ez igaz. Nem kérdés, hogy melyik a veszélyesebb.

Én mindig betartom a sebességhatárokat, akkor is ha indokolatlannak tartom. Nagyon tud idegesíteni, ha más nem így tesz. Én azt látom egyébként, hogy egyre kevesebben vannak a szabályszegők, egyre többen indexelnek (még ha nem is használják helyesen), egyre többen tartják be a sebességhatárokat, kezdünk előzékenyebbek lenni a gyalogosokkal, talán a motorosokkal is. Viszont az ilyen andalgók száma növekszik. Alapjában véve ez a köt főképp az időseket jelenti, meg akik azt hiszik, hogy azt csinálnak amit akarnak. Én megkérdőjelezem a létjogosultságukat az utakon, az biztos, hogy legalább a 40%-ok nem vezethetne. Éppen ma jött belém majdnem a körforgalomban egy, meg se állt csak hajtott be. Én meg hajtsak fel a virágágyásra mert ő nem lát.

A másik amikor valaki 5-el mer kanyarodni. Elunjuk az életünk mire beveszi a kanyart. Kikerülni meg nem lehet. Ennek ellenére nem veszi magát észre.

2013. márc. 8. 16:31
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs helyismeretem, es mondjuk eppen gps-em sem, tehat mellettem ulo navigal akkor nyilvan nem tudok olyan dinamikusan vezetni...

Navigatornak eszlelnie kell a keresztutcak nevet, figyelnie kell mikor kell kanyarodni, es idoben szolnia kell elotte. Erre tobb ido kell, ezert is mehet lassabban valaki, ez eszedbe sem jut?

2013. márc. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Vizéli László ***** válasza:
Egyre előzékenyebbek a vezetők ez így igaz. Kevesebb autóst büntetnek mindenféle szabálytalanságért, ezért van tervbe az ha elfogadják a parlamentbe hogy minden vezetőnek uniós kreszvizsgát kell tegyen, mert a büntetésekből már nem jön annyi pénz...
2013. márc. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem feltétlen arról van szó, hogy valaki lassabban megy.
2013. márc. 8. 16:56
 7/9 anonim ***** válasza:
László, az "uniós kreszvizsgád" megmosolyogtatott. 27, legfeljebb alapelveiben egyező szabályrendszerről van szó, ezt nyilván senki sem gondolja, hogy számonkérhető volna bárkitől is.
2013. márc. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Vizéli László ***** válasza:
Hát remélem igazad van, és kicsit én értettem félre amit valahol a neten találtam :)
2013. márc. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Vizéli László ***** válasza:
2013. márc. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!