Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lehet arra hivatkozni, hogy...

Lehet arra hivatkozni, hogy indexelt a főúton haladó, és azért fordultam ki elé?

Figyelt kérdés

Előttem álltak, de én is beláttam a kereszteződést. Jöttek balról, lassan, és indexet felnyomták(gondolom vélelen) és kifordult elé az előttem lévő, és satufék, és dudálás.

Nem akart lekanyarodni, csak lehet véletlen felnyomta, és lassan is jött.

Most ilyenkor lehet arra hivatkozni, hogy "de láttam hogy elkezdett indexelni..."

Vagy a rendőr kiröhögne?



2013. márc. 11. 12:14
 1/3 szántóvető ***** válasza:
ha történt baleset akkor akkor te vagy a tanú,kötelességed vallomást tenni.
2013. márc. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem röhögne ki, de jobb ha van egy gyalogos vagy másik autós aki tanúsítja. Ha a másik azt mondja hogy nem indexelt, te meg azt hogy igen, akkor ez még nem sok.
2013. márc. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 gomzoli ***** válasza:
Hiába, mert a KRESZ előírja ilyen esetre, hogy meg kell róla győződnöd, hogy csakugyan lekanyarodik-e, mielőtt kihajtasz arra az útra. Ha karambol történne, az lenne a hibás, aki kikanyarodik a másik elé, akár indexelt az, akár nem. Elvileg meg kellene várni, míg megkezdi a lekanyarodást, hogy meggyőződhess róla, tényleg azt teszi-e, amit jelez, és csak azután hajthatsz ki arra az útra, amin ő addig egyenesen haladva elsőbbségi helyzetben volt!
2013. márc. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!