Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Budapesten sáv váltásnál...

Budapesten sáv váltásnál mehetek "keményen" magabiztosan?

Figyelt kérdés

Mert van aki azt mondta nekem, hogy a legrosszabb amikor valaki bizonytalan, és beengednék, de nem megy, és akkor feltart mindenkit a bizonytalanságával.

De van aki azt mondja, hogy ja, de Bp, ha te tolakodsz, meg mennél át a másik sávba mint az eszetlen hülye, akkor biztos lehetsz benne, hogy valamelyik idegesebb ember, neked fog menni, és még te leszel a hibás.


Most mi a helyzet?



2013. ápr. 13. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Index, tükör, ha szabad az út bemész, akkora sebességgel, amit a helyzet megkíván, ugyanúgy, mint bárhol máshol, nem kell ettől parázni.
2013. ápr. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem be kell vágni a másik elé, de ha indexelsz, és van elég hely akkor menj be. Főleg ha beengednek.

Én múltkor jártam úgy, hogy láttam messziről, hogy valaki már egy ideje indexel és be szeretne jönni a sávba (sőt, neki elfogyott a sávja), én villogtam neki és lassítottam.

Erre semmi.

Közeledek, még jobban lassítok és villogok.

Még mindig semmi.

Mivel már lemondtam az elsőbbségemről és ugye ilyenkor nem szabad "visszavenni" még mindig vártam.

A végén ott tartottunk, hogy teljesen megálltam és már majdnem kiestem az autóból hogy beengedjem azt az autóst, mire végre el mert indulni.


Na ez az amit a másik részéről bizonytalanságnak hívnak!


Ami a "keményen" az meg ez:


Lakott területen kívül ma, mentem kb. 90-110 körül (jó, 90 lenne az ideális).

Erre egy bekötő útról simán elém vág egy autós.

Olyan távolságból ami még lakott területen belül egy sokkal lassabb tempónál is necces lenne.

Ha egy picit nem figyelek és nem fékezek maximálisan tuti hogy belé megyek.

2013. ápr. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem olyan nagy cucc pesten vezetni, kicsit túl van misztifikálva. Több az autó, ezáltal több a kretén is mint máshol, de kicsi az esélye, hogy bárki is direkt neked akarjon menni. Egyébként meg mindenhol határozottan kell vezetni, nem csak Bp-n és ezalatt nem a szarok bele, összevissza cikázok, pofátlankodok, "védje ki más az én hülyeségeimet" mentalitás értem.
2013. ápr. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne legyél sem bizonytalan sem tökös Jani. Kettő között van valahol az elfogadható stílus. Tükörből figyeld a forgalmat, ha látsz neked megfelelő helyet, tedd ki az irányjelzőt majd nézzél be a holtteredbe (mert biztos, hogy ott lesz egy motor) aztán ha minden OK, mehetsz.


Én egyébként, ha látok mögöttem ilyen sávok között cikázó idiótát, szépen beállok mellettem haladó autó mellé, felvéve az ő tempóját. Ne itt versenyezzen...

2013. ápr. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Napkiraly ***** válasza:
Ha kretén módon bevágsz, akkor neked fognak menni. Különösen gond ha kettőnél több sáv van, mert nem csak a szomszéd sávra kell figyelni, hanem a harmadikra is.
2013. ápr. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!