Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » SOS! Hogy kell Budapesten,...

SOS! Hogy kell Budapesten, vagy nagyobb belvárosokban vezetni? Nekem nem megy. Elment a kedvem. Nem való ez nekem?

Figyelt kérdés

Nem vagyok vidéki, pesten csináltam jogsit, és sokszor vezetek a 16-17. kerületben, illetve a környező kisebb városokban.

Azzal tisztában vagyok, hogy vezetnek Budapesten, mire kell figyelni, de arra nem, hogy a Budapest belvárosában hogy kell!

Nem sokat vezettem, a belvárosban, de durva volt!

Sokan mennek váltogatják a sávokat, hogy előrébb jussanak, bevágtak elém index nélkül.

Mentem, és egyszer csak, azt látom, hogy a 2 sáv egyszerűen 5 felé alakul...

1 balra, 2 egyenesen, 1 jobbra +1 buszsáv.

Én meg a belsőben mentem, ahol balra kell kanyarodni, benéztem, vissza akartam sorolni egyenesre, és nem engedtek, feltartottam mögöttem, rám dudáltak, akkor kicsit jobban határozottabban kezdtem behúzódni jobbra, és akkor meg az dudált rám, majd elhúzott előttem kikerülve, és bemutatott.


Jó, béna voltam, lehet figyelnem kellett volna a táblákat, de mindenki rohant, meg váltogatta a sávokat, nem az út széli táblákat néztem!


Szörnyű ami itt folyik!

Elment a kedvem a Budapesten belvárosban való vezetéstől!

Hogy lehet azt megszokni? Meglehet?

Most én voltam béna, tudom.

De van erre valakinek tippe? Hogy mit csináltam rosszul, mire kellett voina figyelnem? Ha idegen helyen vagyok, és sok sáv van, mit kellett volna tennem?

Vagy inkább hagyjam, a belvárosba való vezetést?



2013. márc. 28. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Tegy él fel egy kék T betüt a hátsó szélvédőre így valószínűleg elnézzőbbek lesznek veled ha bénázol.
2013. márc. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%
T betűt ki ne rakd, akkor fognak csak igazán ledudálni, tapasztalat, mióta leszedtem, egyszer sem dudáltak rám! Adj időt magadnak, először csak kis forgalmú időszakokban közlekedj, hajnalban, és hétvégén. Meglátod, hogy kilométerről, kilométerre jobban fogod kezelni/érezni a technikát. Amikor ez megvan, akkor merészkedj be a csúcsforgalomba, ekkor már inkább a forgalmat figyled, és nem a technika fogja lekötni a figyelmedet. Csak türelmesen és ne add fel!
2013. márc. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

T-t nyugodtan rakd ki, pár hülye van aki nagyfiúnak érzi magát és majd rád dudál miatta, de ezeknél jóval többen lesznek elnézőek. Szerencsére már fejlődött a vezetési kultúra ezen a téren.


Budapesten friss jogsival csak arra közlekedj ahol már ismered a járást, vagy menjen veled valaki aki tudja melyik sáv kell neked, hol vannak a "trükkös" helyek, stb. Ha más nem, egy GPS is megteszi, beállítod, hogy a legegyszerűbben követhető utat adja ki és mehetsz is.


Egyébként a tempón kell növelni és előre kell tervezni. Pl. ha tudod, hogy balra be kell sorolnod majd egy kilométer múlva, már kezdjed el figyelni mikor lesz szép szabad melletted a hely ehhez. Ne hagyjad utolsó párszáz méterre. Ha látod, hogy pár kocsival hátrább már tiszta, engedd fel a gázt, hadd menjenek el, te meg bemész mögéjük.

2013. márc. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%

A lófa5zt kell a tempót növelni, menj úgy, ahogyan biztonságosnak érzed. Rád dudálnak, bemutatnak? Szard le, ők is hibáztak, hibáznak, hibázhatnak, akkor majd te fogsz rájuk dudálni.


Sok kitartást igényel, amíg megszokod a nagyvárosi forgalmat. Jó az a tipp, hogy kezdd kisforgalmú időszakokban és legyen veled valaki, aki jól (= biztonságosan) tud vezetni és tud normálisan tanácsokat adni.


Vagy menj el Tiranába. Ott hamar megtanulsz mindent, bár a lábad remegni fog öt perc után. Mindenesetre amióta ott vezettem, kevés szituáció tud felidegesíteni :)

2013. márc. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nézd meg a vezetési stílusát és megmondod milyen a nép.

A franciák pl.hajmeresztően szarul vezetnek.Olaszok dudálnak mint a hülye mindenért.A németek betartják a szabályokat és ott a legbiztonságosabb vezetni.A hollandok bizonytalanok és nem használnak indexet.Persze ez mind csak nagy vonalakban most ne kezdjen el senki emiatt ellenpéldákat irkálni.

2013. márc. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!