Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Azt írja a legtöbb navigációs...

Azt írja a legtöbb navigációs GPS, hogy figyeljek mindig az útra. Na de ha állítani kell a GPSen?

Figyelt kérdés

Azt íjrák, hogy "figyeljen mindig az útra, tartsa be a szabályokat..."

Na de nem lehet ezt megcsinálni. Már csak ha ránézek a GPS-re, hogy hány méter után kell lekanyarodni, már akkor nem figyelek az útra...

Minek írnak betarthatatlan utasítást?



2013. ápr. 14. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Menet közben állítani nem szabad. Van, amelyik szoftver le is tiltja ezt. Én még soha nem kerültem olyan helyzetben, hogy mozgás közben de jó lenne állítani. Ha mégis változtattam, akkor meg tudtam állni szabályosan, s átigazítani. A jó GPS hangutasítása is elég, a térképnek is elég, ha a periférikus látásodban ott van. Én az első néhány alkalommal bámultam csak anno, akkor sem azért mert hű, de nagyon kell nézni, hanem azért amiért a vadi új órán is percenként megnézed az időt.

De tudom más választ is, amelyben ragaszkodom a te meglátásodhoz. A felelősség elhárítására is szolgál ez. A te döntésed, hogy használod-e, ha igen hogyan. Ha történik valami, ne mondhasd, hogy ők a hibások, miért nem szóltak. Hát szólnak. Olyan ez, mint az elhíresült ázott macska és a mikrohullámú sütő esete.

2013. ápr. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

"Olyan ez, mint az elhíresült ázott macska és a mikrohullámú sütő esete."


Hála az amcsiknak :D Nekik ha nincs valamire ráírva hogy nem szabad akkor azt egyértelműen szabad.

Na ezért van ez ráírva a GPS-re is.



Egyébként többnyire tényleg elég ha csak hallgatod hogy mit magyaráz a GPS. Néha úgyis rá fogsz pillantani. De szerintem annyi még biztonságos.

2013. ápr. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%

Ennyi erővel arra is panaszkodhatnál, hogy hogyan olvass újságot vezetés közben. Marha egyszerű: sehogy.


A navi azért van, hogy indulás előtt beállítsd, és ha megérkeztél, kikapcsold. Ha félúton rájössz, hogy mégsem oda akarsz menni, állj meg és úgy nyomkodd.


Vezetés közben ne nyomkodd se a navit, se a telefont, se a kukidat, mert ha nyomkodás közben megölsz valakit, akkor majd magyarázkodhatsz a sitten a kancigánynak, hogy nem akarsz a szeretője lenni.

2013. ápr. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%
Kamionosként kismilliószor kell állítani rajta, parkolót keresni, dugó miatt alternatív útvonalat, ránagyítani, címet módosítani stb., megállni sokszor esélyem sincs. Ez ugyanez a kérdéskör mint a telefon. Mindenki mellé nem lehet rendőrt ültetni, saját jól felfogott érdeke, hogy a vezetésre figyeljen. Ezen belül el tudom dönteni, mit engedjek meg magamnak. Ehetek, ihatok, dohányoz(hatnék)menet közben de a telefon tilos. A CB - rádió meg nem gond, holott ugyanaz, fogni kell és belebeszélni. GPS sem gond, csak felelősséggel kell használni.
2013. ápr. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne állítani a gps-en menet közben ?Aki ezért fának megy az nem alkalmas a vezetésre! Akkor azért is meg kell állni mert csatornát állítok a rádión, vagy hangerőt vagy cd-t cserélek,mp3 fileok közt váltogatok, vagy ránézek a műszerekre a kocsiban , vagy állítok a klíma hőfokán? Legújabb kocsikban már olyan almenürendszeres egérképernyőrendszer van amivel akár netezhetsz is mindez gyárilag.Már lassan eltünnek a gombok és android lesz a kocsikban is tapikijelzővel! Te döntöd el mit tudsz , nem a szabályok fognak megvédeni!Ha lenne is erre szabály teljesen betarthatatlan lenne, főleg egy sötét üveges kocsiban.
2013. jún. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha visszaemlékszel még az elméleti oktatásra amikor jártál a jogsiért akkor biztos nektek is elmondta az oktató hogy: két kézzel fogd a kormányt mindig, arra nézz amerre mész meg közben nézd az összes tükröt meg jobbra meg balra is de a sebváltót ne nézd, meg hogy ne hallgasd hangosan a rádiót, meg ne is beszélgess. Csak azt akarom ezzel mondani, hogy elvileg nem lehet semmit csinálni csak vezetni. Nyilván rá fogsz pillantani a gps-re meg arra akivel beszélsz és nem tudsz egyszerre nézni mindenfelé. A rádió meg döngjön csak.
2013. jún. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!