Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Magyarországon nehéz vezetni...

Magyarországon nehéz vezetni az amerikai autókat?

Figyelt kérdés

Szélesebbek, meg hosszabbak, mint a magyar autók.

Gondolom egy teherautósnak, vagy kamionosnak ez még élvezetes is, de aki nem tud ilyen széles-hosszú járművet vezetni, csak a magyar kissebb autókhoz van szokva, annak nehéz?

Pont a múltkor gondoltam rá, mikor mentem egy mélygarázsban, és elvolt választva két sáv oszlopokkal, és kanyarodni kellett.

És azon töprengtem, hogy azt egy Dodge Rammal hogy venném be...



2013. ápr. 15. 06:30
 1/6 Agytörzsi Prof. ***** válasza:

Ez csak megszokás kérdése szerintem. Beülsz, mész vele, és pár perc múlva már érzed a kocsi méreteit nagyjából. Legalábbis nálam így működik. Nekem is kell az átállás, mert kamiont vezetek több hónapig, aztán otthon a személykocsit.

De az első tolatásom rendszerint egy szerencsétlenkedés a személykocsival, pedig aztán jóval kisebb, mint a kamion.

2013. ápr. 15. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Beviz Elek ***** válasza:

Megszokás kérdése. Akkor nehéz, ha életedben akkor vezetsz először.

Én 1 éves jogsival mentem pár kört egy 5.9-es RAM-mal és egy nagy Suburbannal. Persze, egy utcából való kikanyarodás során még jobbra kis ívben is érdemes megvárni míg elmegy a szembejövő (főleg ha kicsi utca és alapból rátapadsz a jobboldalra, hogy be tudjanak oda kanyarodni).


A szélesség nem zavaró, teljesen mindegy, hogy kisbusz vagy egy amcsi dög... A gond a hosszúság és a gyengén betörhető kerék. Egy kamionnal pótkocsi nélkül könnyebben forgolódsz, mint egy amcsi terepjáróval.

2013. ápr. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A batyamnak anno egy Cadillacje volt. Meg lehet szokni. Persze szuk belvarosi utcakban ketszer meggondolod hol parkolod le, de parkolohazakban, kulkeruleti utakon nem volt sose gondja.

Ha esetleg lehetoseged van egy ilyen vasat szerezni, ne az tartson vissza, hogy tul hosszu!


A haveromnak limos cege van es azokkal a nagy dogokkel maszkal a belvarosban, azokkal meg nehezebb, de elore gondolkozik, utvonalat tervez, hogy meg veletlenul se forduljon ra egy behajtani tilos (vagy egyiranyu) utcara, mert azzal a doggel tolatni ilyeszto, de eddig egy balesete/karcolasa sem volt.


Gyakorlas, gyakorlas, gyakorlas!

2013. ápr. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nem nehéz. sőt nagy élmény.alkalmazkodni kell a méreteihez, és megy mint a karikacsapás.
2013. ápr. 16. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Semmi gáz velük, de azért necces helyre ne próbálj parkolni. Legalábbis első nap.
2013. ápr. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
ha fulos akkor nagyon jo. jobb mint az europaiak mert sokkal kenyelmesebb,plus automata valtosak a zome.A csucsforgalomba elonyos az automata valto.az autopalyan meg ra teszed a cruise controlra es faradsag nelkul lemesz a terkeprol.az en van-emnek 4.3 as a motorja es 100km nel az orszaguton 10litert eszik.Ez egy 2005 chevy astro van. nem akarod megvenni :)
2013. aug. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!