Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Körforgalomban meg lehet...

Körforgalomban meg lehet állni, hogy elengedjük a gyalogost aki a zebránál vár?

Figyelt kérdés

Nagyjából ismerem a KRESZ-t, mielőtt biciklire ültem áttanulmányoztam a nagy könyvet, de arra ami a minap esett meg velem (kérdés), nem tudtam mi vonatkozik.

Majdnem beleszálltam egy kocsiba, én voltam a f.., hogy nem figyeltem erre, vagy ő, h emiatt megállt?



2013. ápr. 16. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Zebrán a gyalogosnak elsőbbsége van. A kocsi forgalmi okból állt meg, mert elsőbbséget adott. Az meg nem számít megállásnak. AMúgy elég gáz, hogy ennyi logikád sincs.
2013. ápr. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
KörforgalomBAN nincs zebra, a kijáratnál és a bejáratnál van. Ott természetesen a gyalogosnak elsőbbsége van.
2013. ápr. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
Zebrán a gyalogosnak van elsőbbsége - a kerékpárt pedig tudtommal tolnod kellene ha nincs kerékpárátkelő (azokkal a sárga felfestett jelekkel). Az autós meg fog állni ha lát, hiszen nem akar bíróságra járni mert elütött, de célszerű az lenne, ha nem nagy sebességgel kerékpározva közelítenéd meg az átkelőt.
2013. ápr. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Aha, hogy hátulról mentél majdnem bele - ilyen balesetekben az a hibás aki hátulról jön, hiszen nem tartottál megfelelő követési távolságot. Így ha beleszállsz, befejeled a hátsó ablakot, akkor a rendőr még meg is büntetett volna.
2013. ápr. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem meg lehet, hanem meg kell.
2013. ápr. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A gyalogátkelőhelyen a gyalogosnak (és csak annak!) elsőbbsége van, bármi t9rténjék is! A körforgalomból kihajtó bármilyen jármű köteles elsőbbséget biztosítania. Nincs mérlegelési joga sem.


-------



Nem a kérdéshez tartozik, de az egyik válaszban van egy hiba, nem szeretném ha valaki elhinné: a kerékpáros sárga vonalazás nem „kerékpáros zebra”. A bringás számára nem biztosít elsőbbséget úgy, mint a gyalogátkelő a gyalogosnak. (A bringásnak ez utóbbin sincs elsőbbsége!).

A sárga jelzés, csak felhívja a figyelmét az autósnak, hogy kerékpáros keresztező forgalomra számíthat. A kerekesnek meg mutatja, hogy a kerékpárút vagy sáv folytatódik.

2013. ápr. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!