Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért akarja apám, hogy CSAK...

Miért akarja apám, hogy CSAK tükörből tolassak, és ne forduljak hátra?

Figyelt kérdés

Annyi mindenkit látok hátrafordulni, és bátrabban tolatnak úgy, meg gyorsabban.

Oktatóm azt mondta azért kell hátra fordulni, hogy ha ott van a kocsi mögött vmi oszlop, ne menjek neki, amit nem látok a tükörből.

Erre azt mondta apám, hogy jójó, de logikus, hogy ha beálltam egy parkolóhelyre, és amikor beálltam nem volt ott oszlop, akkor kitolatásnál sem lesz.


Azt akarja apám, hogy ne forduljak hátra, csak a tükröket nézzem, és úgy tolassak.

De akkor az oktatóm miért akarta mindig, hogy forduljak kicsit hátra? Ha ez felesleges? Mindig rám szólt.

Apám meg azt mondja sokkal egyszerűbb tükörből tolatni.

Tükörből tolatok, de csak ha azt kell nézni, hogy elfér-e a kocsi oldala valami mellett.



2013. ápr. 24. 06:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Vannak autók amiből nem látsz ki, esetleg a személy is ha ùgy meg van pakolva. Továbbá ha pl árok mellett kell tolatni biztosabb pl a jobb tükröt nézni nehogy beleugorjon a kerék. S a legfontosabb, jobban fogod érezni az autót is idővel. Persze ettől van amikor kényelmesebb hátrafordulni, de sok esetben jobb ha tutdsz tükőrből is. Ha megtanulod csak nyersz vele, aztán meg csinälod ahogy a szitu adja s neked a jobb. Ha nem apád vezet ne szóljon bele!
2013. ápr. 24. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
tükörből veszélyes tolatni, ha ki lehet látni rendesen. mert csalóka. én is mentem neki oszlopnak már emiatt...
2013. ápr. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A profik tükörből tolatnak. És - hacsak nem kell a csomagtartóba pakolni vagy hasonló - háttal parkolnak.

Ha tükörből tolatsz, megmarad a látómeződ előre is. Jobban kifejlődik a térérzéked, mert megszokod a mozgásokat a tükörből követni. Ez persze nem azt jelenti, hogy ha valami indokolja, oszlop, holttérben lévő tárgy stb, akkor nem fordulhatsz hátra, miért ne tehetnéd?

De ha hozzászoksz a tükörből tolatáshoz, azután már nevetségesnek fogod érezni a hátraforgolódást az ülések között.

2013. ápr. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert ha beleülsz egy tranzitba vagy egyéb kisteherautóba, ahol nincs hátra ablak, akkor mit csinálsz? :)


Ha már személyautónál begyakoroltad, akkor örülsz a fejednek, és gond nélkül tolatsz. Ha meg csak hátrafordulva tudsz, akkor megszívtad, mert nem kisteherautón a legjobb megtanulni :D

2013. ápr. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Èn azelött is vezetgettem mielött megcsinàltam volna a jogsit. Tolattam tükörbö utànfutóval. Amikor elkezdtem a jogsit, a rutinpàlyàn hàtra kellett tolassak hàtrafordulva (ez a követelmèny, az oktató sem èrtett vele egyet)... èn rohadtul nem èrzem ùgy az autót. Sunyiba a szemem sarkàbó nèztem 1 tükröt, nèztem hàtra, stb.


Megfordulva ugyanazt làtod mint a közèpsö tükörböl, csak mellette mèg làtod a 2 szèlsö tükröt. Ha egy olyan helyre teszed be a kocsit, ahol müvèszkedni kkell, akkor csak tükörböl! Pl ha 2 autó között van mèg neked hely, de elötte van egy oszlop ès csak àtlósan centikkel fèrsz be. Ott nèzni kell, hogy ne hùzd meg a melletted lèvöt, se màsik oldalt az oszlopot, de ne is tolass a màsiknak.

2013. ápr. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Parkolóhelyről tolatva kiállást leszámítva én is inkább tükörből tolatok, mert így az autó oldalához közeli akadályokat jobban látom, a középen lévőket (pl. oszlop, gyalogos mögöttem) pedig a középső tükör is megmutatja. Ezen kívül az autó orrának a kilógását is jobban nyomon lehet követni.


Szerintem arról van szó, hogy a kezdő vezetők egész egyszerűen könnyebben tanulják így meg a tolatást, mert agyban nem kell tükrözni a bejövő vizuális információt.

2013. ápr. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem teherautót vezetsz vagy nincs telepakolva a személyautó annyira hogy nem látsz ki igenis nézz hátra
2013. ápr. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Illik hátranézni, közbe meg nézed az oldalsó tükröket is. Hátrafordulva perifériából is láthatod ha gyalogos közeledik esetleg. Személy szerint lesz@rom az oszlopokat, nálam a gyalogosok biztonsága a fő cél.
2013. ápr. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%

"A profik tükörből tolatnak." Hülyeség! Az amatőrök tolatnak csak tükörből, no meg akinek nincs más választása.

Tükröknek hatalmas holttere van, ezt nem lehet kiküszöbölni hátranézés nélkül.

De nyugodtan tolassál csak tükörből, aztán majd ha majdnem fellöksz miatta, ne csodálkozz, ha letöröm. Nem egyszer kerültem már veszélyes helyzetbe ilyen "profik" miatt...

2013. ápr. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%

egyet értek az előttem szólóval.


Ez a "A profik tükörből tolatnak." duma elég gyenge. Több holttér marad, amit nem látsz be, és különben is. akkor előrefelé miért nem vezetsz tolatva, ha az annyira profi dolog? nyilván mert amerre megy az autó arra nézel. És nem csak tükörből, hanem hátrafelé fordulva.


Én pl utálok tükörből tolatni, sokkal biztonságosabb, ha hátrafordulsz.

2013. ápr. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!