Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért süket, meg vak sok...

Miért süket, meg vak sok ember? Jön a szirénázó mentő messziről, és kigurulnak elé.

Figyelt kérdés

Nézem ezeket a vonulós videókat, és megdöbbentő! Jön a mentő, messziről hallatszik a szirénázás, erre kigurulnak elé a kocsival. Meg a gyalogosok mennek át lazán a zebrán.

JHogy lehet ennyire vak/süket sok ember?



2013. ápr. 27. 08:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Több oka van.


1. nem lehet őket hallani. Ülnek a viszonylag hangszigetelt kocsiban, felhúzott ablakkal a klíma miatt, közben persze megy a zene. Amíg nem ér közvetlen közelükbe a mentő, nem fogják meghallani.


2. tükröt nem figyelik. Esetleg rápillantanak sávváltás előtt, de ennyi.


3. nincsenek felkészülve rá. Rutinból vezet mindenki, eszük rohadtul nem a közlekedésen jár, hanem munkán, bevásárláson, bulvár híren, stb.

2013. ápr. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Vagy amit az első válaszoló ír, vagy pedig nem empatikusak, ergo leszarják, hogy most éppen egy súlyos sérültet visz a mentő. De amikor velük történik valami, akkor elvárják, hogy fénysebességgel értük menjen a mentő.

Megtörtént eset jó pár éve: késő délután, nincs nagy forgalom, jön a mentő, mindenki hallja, kocsik lehúzódnak, erre 16-18 éves kis menőgyerek nyugodtan sétál át a zebrán. A mentő satufék, dudál, a gyerek csak megy. Átért, és kaján vigyorral odamegy a másik oldalon várakozó haverjaihoz, gondolom valami olyan szöveggel, hogy "király voltam mi vazze?".

Én meg valahogy nem tűröm jól az ilyen helyzeteket, és odasétáltam hozzájuk, és a gyereknek lekevertem egy pofont "remélem a jó k. édes anyádért ment az a mentő" szöveg kíséretében. De még így is örülhetett, mert visszafogtam magam. Ha beleadok mindent akkor tuti átütöm a koponyáját. Utána persze mindjárt nem volt akkora arca.

2013. máj. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!