Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sok gyalogosnak semmi esze...

Sok gyalogosnak semmi esze nincs? Fizika óráról is ellógtak?

Figyelt kérdés

Sok gyalogost úgy látok átkelni akár az úton(ahol elvileg nincs elsőbbsége) akár gyalogátkelőn(ahol van) mintha Ő sérthetetlen lenne, egyfajta terminátor, akiről lepattannak a teherautók.


Se körbenézés, se lassítás, se oldalra pillantás. Megy egyenesen, előre néz, mint valami robot.


De ezeknek nincs eszük? Néha olyan félelmetes, ahogy meggyőződve mennek át, a zebrán, ahol nekik van elsőbbségük, de mondjuk egy szirénázó mentős, tűzoltó nem hiszem, hogy fékezgetni akar, hacsak nem közvetlen előtte van a gyalogos, és elcsapná.


Nem mondták nekik, hogy "elsőbbsége csak annak van akinek megadják!"?

És fizika óráról is hiányoztak? Hogy egy közel 2 tonnás személyautót nem lehet megállítani 10 méteren 50 km/h nál?


A gyalogosok előbb fognak kórházba kerülni, ha elcsapják őket, mint az, aki a kocsiban űl.

Max a börtönbe kerül, de nem valószínű, hogy le kell majd amputálni a lábát...


Miért ilyen eszelősek a gyalogosok? Nem féltik a testi épségüket?



2013. ápr. 21. 09:00
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Mint autós mondom neked, hogy a gyalogátkelőhelyet úgy közelítsd meg hogy ha észreveszed a közelben a gyalogost akkor meg tudj állni. Mert ha netalán elütöd, akkor aztán lesz időd a gyakorin kérdezgetni, mert egy jódarabig biztosan nem vezetsz. És a gyalogosok nagyrésze szétnéz mielőtt átkel az úttesten, és a legtöbbjüknek veled ellentétben van periférikus látása, csak te látsz egyenesen előre mint a lovak. Legyél tekintettel a gyalogosokra, mert ő lehet akár egy 8 éves kisgyerek is, akinek veled ellentétben nem kellett Kreszt tanulnia, és mint autóvezető te is felelősséggel tartozol iránta.
2013. ápr. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Szép cikket írtál, de kicsit belejavítanék, és feltehetnéd ezt a kérdést is a gyakorin::



"Sok autóst úgy látok közlekedni az úton(ahol elvileg elsőbbsége van) akár gyalogátkelőn(ahol nincs) mintha Ő a jó isten lenne, egyfajta terminátor, akiről lepattannak a gyalogosok.


Se körbenézés, se lassítás, se oldalra pillantás. Megy egyenesen, előre néz, mint valami robot.


De ezeknek nincs eszük? Néha olyan félelmetes, ahogy meggyőződve közlekednek, a zebrán, ahol nekik nincs elsőbbségük, de mondjuk egy szirénázó mentős, tűzoltó nem hiszem, hogy fékezgetni akar, hacsak nem közvetlen előtte van az autós, és neki menne.


Nem mondták nekik, hogy "elsőbbsége csak annak van akinek megadják!"?

És fizika óráról is hiányoztak? Hogy egy közel 70 kg-os gyalogost meg lehet állítani 1 méteren 5 km/h nál?


Az autósok előbb fognak börtönbe kerülni, ha neki mennek, mint az, akit elütöttek.

Max a kórházba kerül, de nem valószínű, hogy le kell majd amputálni a lábát...


Miért ilyen eszelősek az autósok? Nem féltik magukat a következményektől?"



Drágám te még nem ébredtél fel? Nem csak a gyalogos vesz részt a közlekedésben, nem hiszem, hogy ők tehetnek mindenről.

2013. ápr. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Beviz Elek ***** válasza:
34%

Hiàba fikàzzàtok az autósokat. Èn rengeteget sètàltam pesten, de közben autóval is közlekedtem eleget.


Autóskènt persze figyelnem kell a zebràra, ez egyèrtelmü, de nem tartom korrektnek a szabàlyokat. Ùgy gondolom, hogy a gyalogosnak is van 2 szeme, amivel körbenèzhet ès ha nem folyamatosan jön a kocsisor, akkor 2-3 autót meg tud vàrni, hogy àtsètàljon a zebràn (ezt ùgy mondom, mint gyalogos, aki kiröhögi az autóst, mert nem jön mögötte senki ès utàna is àtmehetnèk).

Emellett... gyalogos gàzolàsok... èn a làmpànàl sem sètàlok ùgy àt körülnèzès nèlkül. Ha valaki elnèzi a làmpàt ès felkenödök a kocsi elejère? Mondhatom a kaszàsnak, hogy "nemà' hàt elsöbbsègem volt, hova viszel?", de nem fogja èrdekelni...


Autóskènt kifejezetten gyülölöm a gyalogosokat. Van, aki a zebrànàl beszèli ki a mauónika sót meg alekoszt. A màsik nem tudja eldönteni, hogy mit is akar. A harmadik meg cangàval lassìtàs nèlkül àtmegy....


Reggel el lehet menni a nyugati elè ès röhögni. Az egyik gyalogos siet, mert csak 5 percnkènt jàr a villamos, ezèrt àtszalad a tilosban. Erre az összes többi birka, anèlkül hogy (ha màr oldalra a kocsikat nem is) a làmpàra nèzne, elindul àt az ùton. Amikor a kocsi dudàl ès satufèkezik, akkor pedig kapkodjàk vissza a làbaikat ès ugràlnak összevissza.


Birka egy àllat a gyalogosok egy rèsze... föleg a vàrosi

2013. ápr. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
autosiskolában elsőnaptol kezdve van egy mondat amit nem szabad el felejteni : a gyalogos nem tudja a kreszt !tehát te azért tanulod hogy tarsdbe és ovatosan vezes ne pedig 50nél 80 120 nál 180 -an . mert attol ő nem tudja a kreszt gépkocsit te vezeted ,és a fékútad elfogja árulni te hajtotál gyorsan észtelenul és te fogsz börtönben landolni.
2013. ápr. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Beviz Elek ***** válasza:
33%

3.vagyok.


Az egy dolog, hogy nem tanulta a kreszt, de azt biztos tudja, hogy az autó kasztnija fèmböl van.

Egy gyalogosnak illene odafigyelnie. Persze, az autósnak is fel kell mèrnie a terepet.

Ha egy gyalogos menne àt a zebràn, de mögöttem senki sincs, akkor nem lassìtok.


Ha egy kisgyereket làtok zebra nèlkül, akkor figyelek. Volt màr rà pèlda, hogy kigurult a müanyag kismotorjàval, de szàmìtottam rà ès óvatosan mentem (meg is àlltam elötte mert az ùt közepère ment).


Ez a különbsèg. A gyalogosnak elsöbbsège van a zebràn ès sokan kimennek, lesz ami lesz... viszont ha a helyzet ùgy adja, nem adom meg az elsöbbsèget... a kisgyerekkel szemben nekem volt elsöbbsègem, de èn is voltam gyerek, egyàltalàn nem idegesìtettem magam ès àt sem mentem rajta mondvàn nekem van elsöbbsègem

2013. ápr. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó reggelt! Az emberek hülyék, nem jöttél még rá? Hiába panaszkodsz, a világ attól nem változik. Hülyék mindig is voltak, mindig is lesznek.

Viszont az égvilágon semmi nem tiltja egy hülyének, hogy gyalog az utcára menjen. Az alapjog. A gépjárművel való közlekedés ugyanakkor kiváltság, amit azért adnak, mert igazoltad, hogy tudsz vele felelősen közlekedni, vigyázni magadra és másokra. Igen, a hülyékre is.

2013. ápr. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hidd el, hogy én naponta több hülyével találkozom, mint te az utakon. (ügyfélszolgálatos vagyok...) Megszoksz, vagy megszöksz...
2013. ápr. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

Ha főúton mész, te benézel minden mellékutcába, lelassítasz minden kereszteződésnél? A zebra a gyalogosnak főút, az autók jönnek a mellékúton.

Ettől függetlenül igazad van, a magyar közlekedési morál miatt nem árt körülnézni.

2013. ápr. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

Azt veszem észre felénk hogy a fiataloknál fordúl elő legtöbbször, hogy körűltekintés nélkűl mennek át ez főleg igaz ha 2-nél többen vannak akkor aztán úgy mennek át mintha csak gyalogosok léteznének.


Ami a gyalogosoknál is hajmeresztőbb a kerékpárosok na az egy külön fajta sokkal veszélyesebbek mint a gyalogosok!

Természetesen Tisztelet a néhány kivételnek!


És persze autósok között is vannak állatok.

2013. ápr. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

szelet vetettél, vihart aratsz....


a lényeg: a gyalogos az, akire minden körülmények közt vigyázni kell...bárhol bóklászik, bármennyire részeg, vagy nem néz körül, akkor sem ütöm el..(ha lehet)

sokan autósok elfelejtjük, hogy egyszer kiszállunk, s mi is gyalogosokká válunk...


magamból indulok ki...ha gyalog megyek ügyintézni, vagy bármi más, én is alig tudom kivárni, hogy a lámpa zöld legyen, megyek a többivel, mint a birka..

ha beülök az autómba, nem felejtem el, hogy az előbb még én ugráltam az autók között.


ha fiatal, ha öreg, ha részeg, ha utál mindenkit, akkor is emberből van...sajnos nekemvan jogsim, nekem kell baromira sasolni...a néni meg csak megy az úton, át a henteshez a kerekes szatyrával, mert ott adják a friss csirkemájat..a többit leszarja..megállok(ha tudok, de eddig mégsikerült)és póker arccal nézek ki a fejemből...

2013. ápr. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!