Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szirénázó rendőr záróvonalon...

Szirénázó rendőr záróvonalon kanyarban előzhet-e nagy sebességgel?

Figyelt kérdés
A gyorsforgalmin kb. 140-nel jött velünk szembe a sávunkban, záróvonalon, zárt pályán előzve, kis híján nekünk ütközött egy rendőrautó, utána jött másik kettő. Nekik tényleg mindent lehet? Mivel kanyar volt, majdnem nekimentünk a korlátnak ijedtünkben. Még most is rosszul vagyok, ha rágondolok.

2013. máj. 4. 16:26
1 2
 1/12 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
78%
Akkor elemezzük! Kis híján=nem, majdnem nekimentünk=nem. Nyilván siettek, mert dolguk volt, nem értem a gondodat. Ha érted siettek volna bármilyen apropóból, akkor is zavarna, hogy így repesztenek? Nem okoztak balesetet, vagyis károd nem származott belőle!
2013. máj. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Magatartás a megkülönböztető vagy figyelmeztető jelzéseket használó járművekkel szemben

42. § (1) A megkülönböztető jelzéseket (villogó kék fényjelzést és szirénát vagy váltakozó hangmagasságú más hangjelzést) használó gépjármű, illetőleg minden ilyen gépjárművekkel kísért (közrefogott) zárt csoportban haladó, megkülönböztető fényjelzést használó gépjármű részére minden járművel, minden helyzetben elsőbbséget kell adni, és akadálytalan továbbhaladását - félrehúzódással és a szükséghez képest megállással - lehetővé kell tenni.


Megkülönböztető jelzéseket használó gépjárművek

49. § (1)308 A gépjármű megkülönböztető jelezéseket adó berendezéseit csak abban az esetben szabad működtetni, ha a feladat sürgős ellátása, a személy-, élet- és vagyonbiztonság, továbbá a védett személyek és kíséretük biztonsága érdekében az szükséges, és a forgalmi viszonyok azt indokolttá teszik.

(2)309 A megkülönböztető fény- és hangjelzést együttesen használó gépjármű vezetője - a rendőr és a vasúti átjárót biztosító jelzőberendezések jelzéseit kivéve - a közúti jelzéseket, továbbá a 24-43. §-okban foglalt rendelkezéseket figyelmen kívül hagyhatja, ha magatartásával a közlekedés biztonságát, valamint a személy- és vagyonbiztonságot nem veszélyezteti, és meggyőződött arról, hogy a közlekedés többi résztvevője az akadálytalan továbbhaladást lehetővé tette.

2013. máj. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%

Megkülönbözető jelzésnél (fény és hang) áthághatja a szabályokat, azt hiszem ehhez nem kell nagy IQ. Neked ilyenkor kutya kötelességed félreállni és elősegíteni a lassítás nélküli tovább haladását.

Feltételezem ha mondjuk egy mentő lenne édesanyáddal gondolom nem szeretnéd ha a hozzád hasonló értetlen és hőbörgő autósok miatt késve érkezzen a kórházba.

2013. máj. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Kicsit gondolkozzunk normálisan, ne mindjárt a kérdezőre akarjuk ráhúzni a vizes lepedőt.


Egyet nem értek. Miért a te sávodban haladt. Mert kanyarban záróvonalnál, mint ahogy az előző hozzászóló belinkelte a kresz erre vonatkozó részét: akkor haladhat így, ha meggyőződött ennek biztonságáról, és nem veszélyeztet senkit. Nyilván kanyarban te hallod, ha jön valahonnan, de nem látod őt, hiába készülsz fel rá és állsz meg a legszélén, amennyire csak lehet, ha telibe durrant ő a hibás. Ha viszont hallottad és nem húzódtál félre amennyire lehet, akkor meg te vagy a hibás, elvégre azért van hangjelzés, hogy messziről lehessen érzékelni, hogy valami történni fog. Ha te megtetted amit elvárnak, félre húzódtál/megálltál, eleget tettél az elsőbbség adási kötelezettségnek, akkor nem te vagy a hibás.

2013. máj. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Szerintem volt a rendörök autójàban, az elözött autóban is ès a ti autótokban is kormàny ès különbözö pedàlok. Ha ezt az ember hasznàlja, akkor sok esetben elkerülhetö az ütközès. Emellett van benne egy hangszóró (vagy több) aminek magas hangja van. Lehet, hogy nem làtod, de hallani hallhatod ha ez be van kapcsolva (ès ugye be volt). Ilyenkor illik odafigyelni


Hiàba mentek gyorsan, ha lassìt az elözött autó ès ti is, akkor nincs balesetveszèly. Az egy màsik kèrdès, hogy a rendör nem szàmolt valamivel: jöhet szembe balf.sz is ès kezdö soför is (a kezdökre nem haragszunk, mindenki elkezdte valahol).


Talàlkoztam ilyesmi esettel, akkor egy kamiont elözött egy szemèlyautó. Lehùzódtam ès mindenki boldogan ment tovàbb.


Ilyen esetben nem ijedezni kell, hanem èrezni az autót, gyorsan dönteni ès cselekedni. Sajnos ismerek olyat, aki inkàbb mindent elenged ès becsukja a szemèt. Na az ilyen ne vezessen:D

2013. máj. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Gondolom a Ferihegyi gyorsforgalmit ismeritek, ott nincs hova lehúzódni. 5 centire ment el mellettünk a kocsi, pedig teljesen lehúzódtunk a korláthoz és meg is álltunk. Ráadásul a hirtelen fékezéstől mögöttünk a többiek majdnem egymásba rohantak.
2013. máj. 4. 20:44
 7/12 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
63%

Kedves kérdező! Folytassuk az elemzést.

"Ráadásul a hirtelen fékezéstől mögöttünk a többiek majdnem egymásba rohantak." Lassan eljutunk oda, hogy az öreganyám majdnem sárga volt, és kis híján csilingelt! Akkor bizony ő lett volna a 6-os villamos!

A leírásod tele van majdnem, kis híján, ha dolgokkal! Az a rendőr, úgy fest, hogy sietett valahova. Nyilván ez a hobbija, de lehet, hogy csak a behűtött sör várta őt a közeli non-stopban. Leírnád végre, hogy mi a gondod azzal, hogy a rendőr siet? Miközben használja a megkülönböztető jelzéseit?


Most majdnem szívrohamot kaptam, kis híján agyvérzésem volt!

2013. máj. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Már megbocsássatok, de attól hogy a rendőr siet, attól még nem mehet be rohadt nagy sebességgel be nem látható kanyarba, mivel ha ott szembe találkozik valakivel akkor azt telibe kapja. És akkor hiába vinnyogoot a sziréna, attól még a rendőrautó lesz a hibás. Ez ugyanaz a helyzet hogy a mentőnek is elsőbbsége van kereszteződésben a megkülönböztetett jelzését használva, de attól még kutya kötelessége meggyőződni arról hogy a kereszteződésen áthaladva nem fog balesetet okozni.
2013. máj. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
17%

A rendőr is jól beszarhatott, ne aggódj :) Egyébként a magyar rendőrség egy csapnivaló szemét. Tűzoltók, mentők simán meggyőződtek volna előtte h biztonságos, nem veszélyeztetnek senkit. Azoknak több eszük van. A rendőrök full idióták, a büntetés megy nekik, meg ha a szegény embert ki kell lakoltatni, de más szempontból ne várj értelmet a rendőröktől.


Én igazat adok a kérdezőnek. Amúgy is biztos büntetni siettek ennyire, mint máskor. Vagy trafizni siettek..

2013. máj. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
26%

Meg aztán én magasról szarok más bajára, gondjára, engem akkor se veszélyeztessen egy hülye rendőrautó..


Másrészt én láttam már száguldozni, meg pirosozni rendőrautót, ami szirénát se használt.. Forduljanak fel..

2013. máj. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!