Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A civil rendőrautók is "rendes...

A civil rendőrautók is "rendes", teljesértékű rendőrautónak számítanak, mint a matricával és fényhíddal felszerelt társaik?

Figyelt kérdés
Pl. ugyanúgy lezárhatja az utat, igazoltathatnak vele, ilyesmi? Mi értelme, és mire használják ezeket a civil járműveket a rendőrségnél? A traffizáson kívűl :D

2013. máj. 4. 00:01
 1/5 anonim ***** válasza:

"Mi értelme, és mire használják ezeket a civil járműveket"

pl ha látod hogy ott egy fényhíddal felszerelt agyonmatricázott kocsi akkor nem léped át a záróvonalat , de az azt látod hogy tiszta a terep akkor megteszed és ha pont ott van egy ilyen civil kocsi akkor már megy is utánad :D és igen igazoltathat ha úgy tartja kedve

2013. máj. 4. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az utat nem a rendőrautó zárja le és nem a rendőrautó igazoltat. Mindkettőt rendőr teszi. Vagyis ha rendőr utazik a civil rendőrautóval, de kiszáll igazoltatni vagy erősen integet, hogy állj meg, akkor meg kell állnod, függetlenül attól, hogy van-e fényhíd az autón vagy sem. Még akkor is meg kell állnod, ha nem civil rendőrautóval érkezett a rendőr, hanem Jóska bácsi traktorjával.

Egyébként meg sokféleképpen használják a civil rendőrautókat. Az egyik kedvelt felhasználási terület a lesből traffipaxozással történő pénzbehajtás, de például a nyomozók is gyakran járnak ilyenekkel. Nekik nem kell a nagy felhajtás a matricás, fényhidas autóval, sőt, sok esetben jobb is, ha nem látják az utcán a rendőrautót.

2013. máj. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Persze, rosszul fogalmaztam.:) Erre voltam kíváncsi, de mostmár értem, köszönöm.:)
2013. máj. 4. 11:36
 4/5 anonim ***** válasza:
Annyit mondanék hogy már nincs civil járőrautóba ültetett sima járőrök vagy én úgy tudom,aki civil rendőrautóval van az nyomozó,őket talán ha egyszer fogod látni szirénázva,ők amúgy Bűnügyi nyomozók meg a Gyilkossági nyomozók.Innentől kezdve ő nem fog igazoltatni és utat sem lezárni mert ő nem járőr,neki csak a sziréna azért van hogy ha esetleg van valami akkor minnél hamarabb odaérjenek,hogy ne lássák órákig a holtestet feküdni a civilek.
2014. szept. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Traffis járőrök akik civil kocsival vannak meg nincs felszerelve semmi rejtett LED,és villogó sincs az ülés alatt hogy kitehessék ha mennek,benne csak egy rendőrség rádió van akik szólnak a járőröknek a fényhídasoknak és ők félre állítják,de ha látsz mondjuk egy Skoda Octaviát villogóval (nem fényhíd) akkor ő nyomozó,ha konvoj akkor meg Testőr bár ők fekete autóval vannak meg Audi :D
2014. szept. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!