Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha a motoros még az Ő sávjában...

Ha a motoros még az Ő sávjában kanyarodik, de átlóg testtel, és elcsapja egy autó/kamion/teherautó, ki lesz a hibás?

Figyelt kérdés

Mentem rokonomékkal túrázni, és szerpentines úton mentünk erőds tájon olyasmi helyen mint a Mecsek. És jöttek szemben motorosok, és döltek be kanyarban. És egyszer olyan kzel jöüttek, hogy még a motor kereke a vonalon volt, vagy 1 kicsit a vonal mellett, de a motoros már dölt át a mi sávunkba.

És ha nem állunk meg, akkor biztos, hogy lefejeli a kocsit, meg elesik a motorral.

Ilyen helyzetben ki a hibás? Mit mond arra a KRESZ, hogy a saját sávjában, vagy a záróvonalon megy valaki, de a teste, motorja átlóg?

Ilyenkor, ha megy a kanyarban egy kocsi, teherautó, kamion, bármi, és a motoros jön le gyorsan, és neki döl a kocsinak, és lerepül róla, vagy eltüöri a fejét, vagy mit tudom én mit leeht ilyenkor szerezni, lesz hibás az autó, teherautó vezetője? Ő a saját sávjában tartoózkodott.



2013. máj. 14. 20:34
 1/9 szántóvető ***** válasza:
77%
ha minden kétséget kizáróan bizonyítható hogy a motoros átlógott akkor ő a hibás.de ezt nehéz bizonyítani,szakértői vélemények lesznek pro és kontra.
2013. máj. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

csináld úgy mint az oroszok

veszel egy kamrát a kocsiba és felvesz mindent

2013. máj. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
én motorozom de teljes mértékben nektek van igazatok. Függetlenül attól hogy motoros vagy autós, undorító dolog mikor átmegy kanyarban a másik sávba ha csak egy kicsit is.
2013. máj. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

Én multkor kanyarban (jobbra kanyar) sáv 3/4-ét befoglaltam a bedőléssel.

Jobbra oké, mert út közepe jó, de balra...

út széle rossz, jó nem kell annyira kivinni a kereket, de akkor is nem tudsz kiljebb menni, mert rossz az út.

2013. máj. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Ennyi eszük van. Szerintem ő is beszart egyébként. De nyugi, valószínűleg többé nem fogtok vele találkozni, az ilyenek nem túl hosszú életűek, már csomó motoros halt meg és még csak most kezdődött a szezon. A záróvonal meg záróvonal és kész. Az azt jelenti, hogy ott van és ott kuss van. Se a testével, se a fejével, de még az ujjával, illetve, hosszú a körme, azzal sem nyúlhat át. Ha megsérül, meghal, nem a ti hibátok. Ilyenkor az van, hogy áttért a szembe sávba, ahol ti közlekedtetek normálisan és kész. Semmiképp nem lesztek hibásak. De tényleg idegesítőek. Én mindenütt segítem őket, ahol csak tudom, mindig figyelem a visszapillantót, lehúzódom, dugóban is elkormányzok és elengedem. Meg úgy mindenütt elengedem őket, hiába szabálytalan is baromira az adott manőver. Ennél többet nem tudok tenni értük.


Bár a robogósokat sokan nem tartják igazi motornak, nekem egykutya és itt szeretnék megkérni minden kicsi 50 ccm-s robogóval közlekedőt, hogy mikor egy autó áll elsőként a pirosnál, legyenek szívesek ne pofátlanul a sor elejére menni és beállni elé.. Volt, hogy sietős volt a dolgom, mindaddig kitoltam maxig, tehát 61-62 stb-ig a sebességem városban, míg egy lámpa után a kis robogós, ahol persze pofátlanul elém állt 2x1 sávos úton, 40-nel tötyögött előttem és előzni se lehetett a sűrű szembe forgalom miatt. Na az ilyen baromira idegesít és nem tudom hogy képzelik.

2013. máj. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
21:36 Lehet, hogy ő is sietett. Te hogy képzeled, hogy gyorshajtasz?
2013. máj. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
5ös, dudáld le a faszba hogy mit képzel, tuti teleszarja a gatyáját :D
2013. máj. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha átlógott, akkor a motoros... vegyél kamerát, egyre többen használják...sose legyen rá szükség.


ez pont olyan, mintha a rakomány átlógna...

2013. máj. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A záróvonal elvileg egy függőleges képzeletbeli fal alapja, úgy is felfogható. Azaz a záróvonal nem csak az út síkjára vonatkozik, hanem felfelé gyakorlatilag korlátlanul.

Azaz, nem csak az út közvetlen felületén nem ildomos átlógni, hanem fentebb sem.

2013. máj. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!