Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen törvényt sértek, ha a...

Milyen törvényt sértek, ha a sor miatt elállok egy utcát?

Figyelt kérdés

Sokszor volt, hogy áll a sor a hév, vasút, vagy lámpa, busz miatt.

És én úgy tudtam megállni, hogy elállok egy utcát jobb oldalt. Tehát nem tudnak kijönni onnan, akik akarnak.

Milyen törvényt sértek én ezzel?

Mert az oktatóm, azt mondta egyszer, hogy legközelebb úgy álljak meg, hogy azt is figyeljem, hogy ott van-e utca.

Na de nem tehetek róla. Néha így jön ki a megállás, hogy pont egy utca előtt állok meg.


Ezért megbüntet bárki is?



2013. máj. 15. 13:41
 1/2 anonim ***** válasza:
40%
Ez attól függ, hogy nekik elsőbbségük lenne-e veled szemben. Ha igen, akkor előre fel kell készülnöd, hogy ne menj be a kereszteződésbe, ha nem biztos, hogy átérsz rajta. A gyalogátkelőhelyre ez egyébként fokozottan igaz, sem forgalmi, sem műszaki okokból nem engedélyezett rajta a megállás.
2013. máj. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Semmilyen törvényt nem sértesz (bár nem túl udvarias), csak jelzőlámpás kereszteződésre vonatkozik a tilalom:


KRESZ 9.§.(7) Zöld fényjelzésnél sem szabad az útkereszteződésbe behajtani, ha azt - forgalmi torlódás miatt - a zöld fényjelzés tartama alatt előreláthatólag nem lehet elhagyni.


1: a gyalogos átkelőhelyen forgalmi okból meg lehet állni, ezt már évekkel ezelőtt kivették a kreszből.

2013. máj. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!