Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Olyankor mi van, ha az ember...

Olyankor mi van, ha az ember már ivott, de vezetnie kell?

Figyelt kérdés

Vannak akiknek olyan a munkahelyük, hogy behívhatják bármikor. Na mi van azzal, hogy az ember otthon van, és megiszik egy sört, vagy rövidet, és hívják, hogy meló van?

Ahogy lenyelte azt az alkoholt annyi? Nem vezethet?

Vagy valaki azt hiszi, hogy nem kell elmenni valakiért, és ivott, és hívják, hogy el kell érte menni,

Ilyenkor mi van?



2013. máj. 24. 17:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

hív egy taxit


nem kötelező mindenhova autóval menni, ha meg valakinek elengedhetetlen, az ne igyon

2013. máj. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Ha ittam nem vezetek. Egy pohár sör után sem, mivel ugrik a jogsi. Elméletileg te készenlétben vagy, és elvileg a készenlétért kapsz pénzt. Bár tudom hogy a gyakorlatban ezt nemigen szokták kifizetni. Ha mégis iszol akkor kapcsold ki a telefon ha nem akarsz magyarázkodni.
2013. máj. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

Mivel folyamatosan ügyeletes vagyok, így nem iszok. Ha piálni támad kedvem, akkor átirányítom az ügyeletet valamelyik vállalkozó kedvű kollégámra másnapig. (No meg ki is fizetem utólag)


Ilyen egyszerű!


Ittasan a munkahelyen sem szabad megjelenni, nem csak vezetni tilos!

2013. máj. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%

"Vannak akiknek olyan a munkahelyük, hogy behívhatják bármikor. "


Az vállalja azt is a munkakörrel, hogy bármikor képes lesz vezetni ha azt kell. Vagy más módon eljutni a munkahelyére, bár persze kérdés, hogy ott mit szólnak az alkoholfogyasztáshoz.


"Ahogy lenyelte azt az alkoholt annyi? Nem vezethet? "


Pontosan.


"Vagy valaki azt hiszi, hogy nem kell elmenni valakiért, és ivott, és hívják, hogy el kell érte menni,

Ilyenkor mi van?"


Ilyenkor van az, hogy "bocs, de ittam". Persze ezt nem mindenki képes megérteni.

2013. máj. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Ez tényleg elég egyszerű kérdés.

Ha ittál nem ülsz autóba.

Ha meg menned kell, akkor nem autóval mész, mint azok akiknek egyáltalán nincs autójuk.

Én pl. nagyon sokszor délutános vagyok, így délelőtt nem ihatok, ha autóval akarok melóhelyre menni, aztán a munkahelyen meg ugyancsak nem, amikor alszom megint nem, és nem esek kétségbe.

2013. máj. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hát akkor nem kell olyan munkahelyre menni ha inni akarsz.

Van olyan, hogy az ember benyom 1 sört meccsnézés alatt, hívják hogy nem-e menne el valahova, ittam, kész, megérti az is aki hív telefonon, persze ez nem munka.

De volt olyan, hogy el hívtak hogy rá kellene tolni a traktórpótkocsit a kamionra, traktorral együtt vitték, én jutottam eszükbe, miután a kamionos nem tudott forgózsámolyos pótkocsival tolatni. Eljöttek értem, ott beültem a traktorba, feltolattam a pótkocsit, majd hazavittek. Ültem 'autóba', vezettem, de szerintem előre 15 meg hátra 25 méter belefér.

Amúgy apám mondta anno, hogy ő sem ül autóba ittasan, egy kivétellel, ha valami nagy gond van a gyerekkel, faluról azért még kiér a mentő meg vissza, te bőven gyorshajtva beviszed a kórházba, de ilyen szerencsére nem fordult még elő.

2013. máj. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Előre kell gondolkodni és nem alkoholista módjára. Ha inni akarsz, gondoskodj arról, hogy ne kelljen volán mögé ülnöd. Ha ez nem megoldható, akkor nem iszol, kész.


A következmények ugyanis előreláthatatlanok. Lehet, hogy neked nem tűnik úgy, hogy megnőtt a reakcióidőd, de figyelmetlenül balesetet okozol, megölsz valakit és a bűntudat életed végéig veled lesz. Lehet, hogy valami vadbarom kivédhetetlen módon neked megy, és hiába nem te vagy a hibás, csúnyán megbüntetnek. Lehet, hogy egy ellenőrzésben bebukod a jogsid és akkor fél napnál jóval több ideig autó nélkül kell megoldanod az életedet.

2013. máj. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Egyvalamit senki se írt le!Ha annyira inni akarsz igyál alkoholmentes sört!Tudom nincs semmi értelme és az íze se jó,de akkor tudod teljesíteni a feladatodat is és ha mondjuk egy társasággal összeülsz bográcsozni stb akkor nem muszáj kólát meg vizet innod.Jobb mint a semmi!

Amúgy lehet sör ivás után is vezetni,de minimum 2,5-3 órát várni!

2013. máj. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kérem aki vállalta ezt a munkakőrt az ne igyon, ha szeretne továbbra is ott dolgozni!
2013. máj. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Bajer ***** válasza:
Van saját alkoholszondám, azzal ellenőrzöm a szintemet. Amikor 0.00 akkor ülök csak kocsiba. Egy alap szonda nem túl drága, sokkal olcsóbb mint a büntetés és a jogsim is megmarad.
2013. júl. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!