Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyi a megengedett minimális...

Mennyi a megengedett minimális autógumi profilmélysége, külföldön?

Figyelt kérdés

Nyári gumiknál 3 mm, de olvastam neten, hogy 4 mm Ausztriában illetve talán 6 mm??

Már annyi adatot olvastam neten, hogy bele bolondúltam.:P


2013. jún. 5. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:
6 mm ausztriába
2013. jún. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Akkor jól gondoltam kb.

Kösz. :)

2013. jún. 5. 17:37
 3/4 anonim ***** válasza:
nyári gumiknál európaszinten 1,6mm, téli guminál általában 3, de ausztria pl. 4mm.
2013. jún. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

és hogy válaszom alá is támasszam:

Mindestprofiltiefe


Diese ist bei unterschiedlichen Reifen und Bauweisen variabel. Gemessen wird im mittleren Teil der Lauffläche, der etwa 3/4 der Lauffläche einnimmt.Bei einer unregelmäßigen Abnützung hat die Messung der Profiltiefe nach dem Gesetz, an der am stärksten abgefahrenen Stelle zu erfolgen. Hier finden Sie die Grenzwerte für Österreich:



Sommerreifen: mind. 1,6 mm

Winterreifen (Diagonalbauweise): mind. 5 mm

Winterreifen (Radialbauweise): mind. 4 mm

bei Spikes: mind. 4 mm

Die Empfehlung!


Man sollte die Mindestprofiltiefe jedoch nur als gesetzliche Mindestanforderung verstehen. Ein früherer Reifentausch erhöht ihre Sicherheit und die anderer Verkehrsteilnehmer, das sollte man nicht vergessen.


forrás: [link]

alig tudok németül(kb. semmit), de világosan le van írva.

2013. jún. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!