Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért kell egyeseknek szívózni...

Miért kell egyeseknek szívózni, ha nem történt semmi, miért nem mennek békességben tovább?

Figyelt kérdés

Most az fog lejönni az íársomból, hogy egy pancser vagyok, aki nem való az utakra, pedig nem, ilyen egy évben kb ha 3x történik velem, minden napos vezetéssel.


De annyira utálom mikor nem történik semmi, még csak veszély helyzet közelében nem vagyunk, de egyesek ezt úgy vélik, hogy nem hagyják annyiban.


Esetek: Van egy éles kanyar, amiben nincs tükőr, így nem látni, hogy jönnek-e nézek jobbra, de nem látni be. Szépen lassan elindulok, átgurulok még csak a szembe sávba, akkor meglátom, hogy jön a kocsi megállok, majd fékez, megáll mellettem, én is állok... Ő is áll, és elkezdi a dudát nyomni, mutogat valamit, meg pofázik(gondolom, hogy neki van elsőbbsége mert főút, én meg megzavartam...-.-'

De simán elfért volna, nem is gurultam, álltam mire meglátott, és oda ért, de megáll, mutogat, pofázik, és nyomja a dudát, ott álltunk jó ideig, aztán csikorgó kerékkel elhajtott.

Most nem vágom mire fel vannak az ilyen helyzetek. Nem volt baleset, nem volt veszélyhelyzet, simán, lassítással tovább mehetett volna, de megálltak, dudáltak, mutogattak, pofáztak valamit, aztán egy csomó idő elment ezzel a kis jelenettel.


Másik. Jobbkezes utcák, lelassítok, megállok, látom, hogy még lazán átmehetek előtte, mert az is lassan jött, és nem tartottam fel egy pillanatra sem, elmegyek tovább, utánam fordul, majd megállok egy főútnál ahol már els adás tábla van, mellém jön a kocsival a szembe sávba, rám dudált, mutogatott, majd elment.


Most az jön le, hogy "Há mé mentél át előtte?" de azért mert messze jött, lassan, és nem zavartam, nem kellett lassítania, semmit, csak nem tetszett, hogy nem álltam meg neki...


Nem értem az ilyen jelenetek mire jók? Én nekem meg volt, hogy nekem lett volna jobb kéznél elsőbbségem azt a Mercis hapek balkézről 60-70nel simán elhúzott előttem. Ha kijjebb van a kocsim orra, azt leküldi...

Most utána mehetnék, nyomhatnám rá a dudát, mutogathatnék, sőt le is szoríthatnám, nem zavarna, hogy meghúzom a kocsimat, de mégse teszem.


Mire jók az ilyenek nekik? Nem történik semmi, se baleset, se veszélyes szituáció, se az autó épsége nem kerül veszélybe, akkor mire jó, hogy bámulunk át a másikhoz, ordibálunk, mutogatunk, feltartjuk, dudálunk rá?


Szóval nekem is vannak olyan helyzetek mikor nekem lett volna elsőbbségem, vagy pofátlanuk bevágnak elém, vagy leelőznek, és nyomnom kell egy nagy féket, de nem vagyok felháborodva, nem történt semmi veszélyes, akkor megyek tovább, nem nyomom a dutá, villogtatok, mutogatok...

Ha én nem csinálok jelenetet ilyenekért, akkor mások miért?



2013. jún. 9. 17:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is olyan vagyok mint te. Én sem értem az ilyen helyzeteket amire gondolsz. Énszerintem az ilyen emberek csak spontán bunkók és kész, vagy az dolgozik bennük hogy "mit képzel ez hogy elém vág"...stb
2013. jún. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

25 éve vagyok sofőr, naponta látok, tapasztalok meg, és van részem ilyen vagy hasonló szituációkban.

Én sem értem.

Különösen azért, mert a tapasztalataim szerint, az ilyen (ideges), az esetek nagy részében abszolút szükségtelenül, dudálással "kioktató" gépjármű vezetők

-nem sofőr, az az evolúció egy másik szintje-

szoktak általában úgy közlekedni, hogy a nemlétező hajam égnek áll, és csinálnak néha akkora f @ szságokat, hogy ha a többiek nincsenek észnél, akkor már rég tepsiben lennének.

2013. jún. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 reszelo válasza:

Múltkor az Aquaworldtől két szlovák rendszámos autó indult el egyszerre, egyértelműen összetartoztak. Én meg véletlenül pont kettejük közé kerültem be. Láttam, hogy az előttem haladó nem is megy, mert várja be a másikat. Főútra kikanyarodáskor beálltam az előttem lévő mellé, mert láttam, hogy addig nem fordul ki, míg mindhármunknak elég hely nem akad, ami ott gyakorlatilag csak este 11 után lesz. Ahogy melléálltam, hogy hagyjam őket együtt haladni kettesben és kihajtottam, elkezdett dudálni majd kiszállt a kocsiból és lépett felém kettőt, meg ordibált mint egy idegbeteg állat...


Mi a f@sznak száll ki? Akkor már jöjjön oda és b@sszon szájba, nem?


Az ilyen elmebeteg idióták baromi idegesítőek.

Mondom ezt úgy, hogy minden nap vezetek, évi 35e km privát budapesti városi km van bennem, tudom, mit hogy kell. Én is van hogy dudálok, de csak jelzésként, nem kioktatásként.


ROhadt idegesítő mikor valaki annyira béna, hogy engem hisz bénának és még neki áll feljebb.

2013. jún. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Gondolom ezek az emberek nagy fekete terepjáróval voltak. Azoknál érthető.
2013. jún. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!