Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 6 hónapig jártam vezetni,...

6 hónapig jártam vezetni, vezettem 60 órát. Nagyon félek a kocsiban, és nem szeretnék vezetni. De a szüleim nem értik meg, és mindenképpen rám akarják erőszakolni. Mit tehetnék? Hogy próbáljam nekik meg elmondani?

Figyelt kérdés
2013. jún. 24. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Próbálj meg levizsgázni. Egyszer majd hálás leszel nekik majd ezért.☺
2013. jún. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Gondolom szüleidtől autót is kapsz, mint én annak idején. Helyedben leraknám azt a jogsit.... Bizony. Nem értelek! Nekem is nehezen ment, mert apám 2 éves se voltam mikor elhagyott, aztán meg is halt, soha az életbe nem vezettem sajnos előtte, de figyi utána meg azért éreznéd magad szarul, mert feladtad....
2013. jún. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha más miatt nem is, legalább a befektetett pénzt becsüld annyira, hogy megpróbálod. Megvan, hogy mennyi időd van a KRESZ-viszgától számítva, azon belül menj el és vizsgázz le.


Nem muszáj holnap, lehet próbálni szoktatni magadat a közlekedéshez, leküzdeni a félelmet, de ha most abbahagyod és egyszer majd újra ki kell fizetni a tanfolyam teljes árát, akkor az nem fog tetszeni.


Manapság nagyon alapvető dolognak tekintik az emberek a jogsit, amivel igazuk is van - sok esetben hátrányt jelenthet a későbbiekben ha nincs.

Persze ha annyira félsz lehet jobb mindenkinek ha nem ülsz volán mögé, de ha meg sem próbálod leküzdeni, akkor kidobtál egy rakat pénzt és sok időt az ablakon feleslegesen.


Ha szeretnél beszélgetni arról, hogy mit érzel vezetés közben, akkor nyugodtan írj rám - jópár éve vezetek, túl vagyok 1-2 baleseten, utoljára előző szombaton ütötték ki alólam a motorkerékpárt. És mégsem félek közlekedni, mert a félelmeket le lehet küzdeni. :)

2013. jún. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Ahh, én mindent megtennék hogy meglegyen a jogsim (jövőre teheten le). És akkor vannak ilyenek. Amúgy tényleg nem kéne erőltetni, mert tudok olyat, akinek 20 éve van jogsija, de még utasként is fél egy kicsit a kocsiban, a vezetés pedig még mindig kinszenvedés számára, pedig rendszeresen vezet 20 éve és csak nem szokta meg.
2013. jún. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"én mindent megtennék hogy meglegyen a jogsim (jövőre teheten le)" - mivel még a járművezetés másik oldalán vagy, ezért jobb ha nem szólod le azt, aki már benne van. :)

Mindenkinek megvannak a saját problémái amivel meg kell kínlódnia, a kérdezőnek ez az autóvezetés.

Az enyémet pl. legutóbb "Hő- és áramlástan gépei"-nek hívták és a harmadik vizsgaalkalomra sikerült csak átmenni rajta, mert a 3 műszakos meló mellett nem egyszerű BSc-t csinálni.

2013. jún. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Eleve nem lett volna szabad 60 órát vezetni. Ha azt várod, hogy tökéletesen vezess, akkor 600 óra sem elég. Legyen meg a papír, hogy egyedül gyakorolhass tovább.


Döntsd el, hogy akarod - e az egészet. Azt azért ne felejtsd el, hogy ma már nagyon alapvető elvárás a jogosítvány. Amúgy pedig jó dolog vezetni, csak eddig nem volt sikerélményed. Lehet, hogy rossz oktatód van, legalább is erre enged következtetni abból, hogy ennyire elhúzódott az egész.

2013. jún. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bárcsak többen félnének a vezetéstől... sok idióta lenézi az egészet. Teljesen rutinszerűen közlekednek aztán meg minden nap jön a hír: "családapa szörnyethalt autóbalesetben...". A legrosszabb, hogy ezek csak a hétköznapi, átlagos vezetők, inkább ne is beszéljünk vérpistikékről és az audistákról.


Nem rossz dolog észrevenni a veszélyt, sőt kifejezetten előnyös megfelelő tisztelettel állni a témához. A közlekedés nem gyerekjáték, figyelmetlenségek sok ember életébe kerülhetnek. Ennek megfelelően kell hozzáállni az egészhez. Mindig ésszel, óvatosan, figyelmesen közlekedj és jó esélyre nem lesz baj.


A belefektetett idő és pénz miatt helyedben letenném a vizsgát. Persze vezetnék is utána, de szépen fokozatosan begyakorolva, mindig határaimon belül maradva. Előre kell tervezni és nagyon óvatosan közlekedni, ezzel a veszélyhelyzetek nagyját ki lehet védeni. Természetesen soha nem leszel teljesen biztonságba, de ez mindenre igaz.

2013. jún. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Alaque válasza:
Utolsóval teljesen egyetértek.
2013. júl. 8. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!