Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Világított a Check Engine....

Világított a Check Engine. Mindenképpen baj van?

Figyelt kérdés
Egy 2010-es dízel Mercedes E-osztálys Coupe tulajdonosa vagyok. Tegnap este autózás közben kigyulladt a Check Engine lámpa, de ma már nem világít. Vigyem szervizbe (Mercedes szervíz nem olcsó mulatság), vagy várjak a következő hibajelzésig, mert lehet hogy csak egyszeri random hiba (kormozódás, szar üzemanyagminőség stb..)volt?

2013. jún. 22. 16:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy olaj- vagy vezérléscserére akarta felhívni a figyelmedet? Vagy valami kopó alkatrész esetleg?
2013. jún. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
16 ezer km van a kocsiban, vezérlés csere vagy hasonló egy kicsit csúnya lenne...
2013. jún. 22. 16:08
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj meg, de van egy 3 éves E-Klassed 16 000km-rel és fillérb@xóskodsz egy hibakód olvasáson, mert drága a Mercedes szerviz? Magyarország......


Ha Budapesten vagy, akkor tudok adni elérhetőséget egy kis Mercis műhelyhez, ők 3000-ért olvasnak és törölnek hibakódot. Ez még belefér? :D

2013. jún. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Dízel? Lehet csak a DPF miatt világított.
2013. jún. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A leolvasás nem tétel, de nem akarom, hogy beviszem és százezreket rámszámlázzanak mert nekem egy 3 éves E-osztályom van így "megengedheti a parasztja"
2013. jún. 22. 17:11
 6/13 szokratesz ***** válasza:
100%

Szerintem Te csak dicsekedni tetted fel a kérdést, tekintve, hogy teljesen mindegy, hogy milyen márkájú a kocsi. Hiszed vagy sem, de egy koszlott opelben is van ilyen lámpa.

Ha tényleg izgatna az a lámpa akkor bementél volna egy szervizbe elmondod a jelenséget, ők elmondják, hogy mennyi pénzért orvosolják, s Te eldöntöd, hogy kell vagy sem. Aki itt tud egy ilyenre válaszolni az nem komoly ember.

2013. jún. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt hittem csak itt Angliaban ilyen nem torodom hulyek az emberek.

Nekem egy 20eves 124-em van,a valaha gyartott legjobb merci,es egyben a utolso is,de nem elek vissza ezzel,mindenbol a legjobbat kapja,3-4 havi fizumbol vehetnek olyat amilyen neked van,ezt csak a mihez tartas vegett irom,de az sajnos mar nem mercedes,gallyra vagtak a sok elektronikaval,az erzekeny common rail-el na meg persze hogy mar csak a fohadiszallas van nemeto-ban.

A hozzad hasonlo emberekrol a velemenyem ˝no comment˝

mit vartal,megmondja valaki mi a sz@rert vilagit a hibalampad?

Sajnalatos hogy egy 3eves merci meg mindig nagy szo otthon,es hogy h*lyek engedhetik meg maguknak.

2013. jún. 23. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Persze, pont egy anonimitást biztosito oldalra jön az ember dicsekedni. Persze mindenképpen ráméretek csak mivel hétvége van így tehetetlenségemben először ide fordultam. Viszont mivel a jòèrzèsű emberek mellett túl sok az irigy senki, ezért tényleg hiba volt.Az a baj, hogy sokan kérdeznek itt ilyeneket csak olcsóbb autókkal, ott tud mindenki normálisan ìrni. No comment. Aki azért megpróbált normálisan válaszolni annak köszönöm, a többinek meg további jó küszködést az élettel.
2013. jún. 23. 10:16
 9/13 szokratesz ***** válasza:

Nem hinném, hogy irigykednék a kocsidra. Csak te nem érted, meg, hogy egy felvillanó lámpa hibajelenség eredetének a megfejtése nem lehetséges. Azért írtam, hogy aki itt neked ezt megmondja az hazudik. Találgatni persze lehet. Csak annak van értelme? HA figyelmesen olvastál akkor pont arra utaltam, hogy semmi jelentősége hogy milyen márkájú, kivitelű és évjáratú a kocsid. De Te mégis mindent elmondtál róla. Miért? Mert el akartad mondani, hogy van. A hibajelzés minden kocsiban egyforma. Ez egy általános eredetű hibajelenség, nem konkrét hibát jelez.

Az hogy egy szervizben pedig lehúznak vagy sem az leginkább Magadon múlik. Nem az autód márkája a meghatározó.

2013. jún. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Abban igazad van, hogy teljes diagnosztikát nem várhatok, ám ha van itt esetleg 1-2 tényleg hozzáértő, az mondhat ilyen esetben pár biztató szót. Pl: ha azóta nem gyulladt ki megint akkor nem biztos hogy nagy a baj, vagy dízeleknél előfordul hogy pl kormolás miatt befigyel. Azért írtam le a kocsi típusát, mert így talán könnyebb segíteni. Ha a pc-m szarakszik és ahhoz kérek egy kis segítséget ott is bepötyögöm, mert nincsen A PC, meg AZ autó... tényleg nem vártam volna mást, csak némi biztatást a hétvégére, ha már addig úgysem tudok szervizbe menni. Amúgy azóta rengeteget mentem vele és nem gyulladt ki újra a lámpa.
2013. jún. 23. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!