Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Melyik a pontosabb? Amikor a...

Melyik a pontosabb? Amikor a sebességmérőm 130km/h-t mutat, a gps kijelzőn ugyanakkor 120km/h-t.

Figyelt kérdés

2013. júl. 2. 17:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
A navi - működési elvéből adódóan - pontosabb. A sebességmérőd soha nem lesz annyira pontos és kialakításából adódóan ha csal, akkor mindig felfelé csal. Már ha nem bolondítod meg gyáritól eltérő méretű kerekekkel.
2013. júl. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez az eltérés elég sok. Bár nem is biztos,mert 57-58-nál mért nekem a trafi 52-t. A gyári órák úgy vannak beállítva,hogy van bennük kb 5km/h eltérés. Tehát a jelzettől ,a pillanatnyi sebességed tuti,hogy kevesebb. Ha a gyári méretű gumik vannak a gépen.Keress rá,hogy mennyi az eltérés. Valahol biztosan van leírás.
2013. júl. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

2-es v ok. Már találtam is 1-et.

[link]

2013. júl. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm a segítséget.
2013. júl. 2. 22:21
 5/20 anonim ***** válasza:
Menj ki a pályára, kapcsold be a stoppert a telefonodon, állj rá 120-ra és mérd az időt: két km kő között 30 mp-et kell mérned, ha nem annyit mérsz csal az órád, és az eltelt időből és a távolságból egy perc alatt kiszámolod mennyit csal!
2013. júl. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
100%
Ha a GPS jel erős, akkor 1m pontossággal be tudja mérni a helyünket, sőt az újabb készülékek már ennél is pontosabban. Szóval egy GPS két mérési pont között a legrosszabb esetben 2m/s-ot csal, ami 7,2km/h. De több mérési pont esetén nagyon kevés az eltérés, el sem éri az 1km/h-t. Szóval ha az autópályán mész, és a GPS 130km/h-át mutat, akkor az pontos.
2013. júl. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
100%
Jah és elfelejtettem mondani, hogy amit a totalcar írt az hülyeség. Teljesen független a szoftvertől, hogy milyen jó a GPS pontossága, hiszen a hardver már csak pozíciókat és időket küld a szoftvernek.
2013. júl. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
Szerintem - és méréseim szerint - is a GPS a pontosabb. De az eltérés nem lineáris. Tehát 30 körül szinte megegyezik a két érték, 120 gps-nél nekem is kb 130-t mutat az órám, feljebb még inkább nő az eltérés. Hosszabb távon használhatóak a km-táblák is mérésre. Én 1500 km-en, különböző autópályákon, keresztül Európán, méregettem unalmamban....
2013. júl. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
A navi pontos. Az autó gyártók nagy része szándékosan többet mutató km órát épít: azért, hogy ne hivatkozhass gyorshajtáskor a sebességmérőre...
2013. júl. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Ez így igaz. A kocsi sebességmérője kevesebbet mutat. A gps a valós sebességet mutatja. De ez a kérdés már ezerszer ki lett tárgyalva.

A műholdas hely (sebesség) meghatározás a működési elvéből következően rendkívül pontos. A gps beépítéssel a teló egy rendkívül precíz mérőeszközzé vált.

2013. júl. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!