Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tényleg igaz, hogy a biciklise...

Tényleg igaz, hogy a bicikliseknek is kötelező lesz a KRESz-vizsga? Ha igen, hol és hogyan tehetem majd le (hiszen tanfolyamokat csak autósiskolákban, autóvezetéshez kapcsolódva látni meghirdetve)?

Figyelt kérdés

Kérlek, azt írjátok le, hogy mit tudtok erről, mármint információt, nem szeretnék olyan végeláthatatlan vitaversengésbe belemenni, hogy ki kit utál leginkább az utakon! Köszönöm!

És a kérdést azért írtam ki, mert mint tény érdekel -- érint is --, nem azért, mert örülnék vagy nem örülnék neki!


2013. júl. 3. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a kerékpárosok számára nem kötelező a kresz vizsga.

Saját érdekedben kérsz valakitől egy kresz könyvet és elolvasod. Talán egy kamikázéval kevesebb fog tekerni az úton.

2013. júl. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 petizacc ***** válasza:
100%
Ahogy az első válaszoló írta, sajnos nem kötelező.
2013. júl. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
51%
Én úgy tudom, hogy annak kell akit többször megbüntettek. Mikor én B kategória miatt voltam kresz vizsgán mellettem ült olyan, aki bicikliből tett.
2013. júl. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A leírt szabályok és a táblák, jelzések áttanulmányozása már megvolt -- de rendőrségi oktatóvideókból is igyekeztem okulni, valamint kerékpárosnapon sem hagytam ki a KRESz-oktatást és tesztet), az egy másik kérdés, hogy ezek messze nem adnak minden helyzetre megfelelő útmutatást. (Az meg az én egyéni szociális problémám, hogy nehezen tanulok könyvből -- sajnálom, ilyen vagyok --, igazából a gyakorlati tapasztalatok azok, amik ténylegesen megmaradnak bennem. Abból pedig van bőven -- nem múlik el nyeregben töltött nap úgy, hogy ne tanulnék valami újat. Tudom, hogy az, hogy ez a tanulási folyamat eddig úgy zajlott az utakon, hogy sem én nem szenvedtem balesetet, se másnak nem okoztam, nem az én érdemem.) Azt akarom csak ezzel mondani, hogy nagyon igyekszem szabályosan, de legfőképpen figyelmesen közlekedni -- már csak azért is, mert én magam is félek az utakon, csak nem tudok máshogy közlekedni --, a tanulságokat mindig levonom, de még így is követek el hibákat közlekedés közben, újra és újra.


Azért tettem fel a kérdést, mert szájhagyomány útján, fülesként hallottam, hogy állítólag kötelezővé akarják tenni. Ami, ismétlem, nem lenne baj egyáltalán, mondom ezt biciklisként, csak nem tudtam, mi az igazság.

2013. júl. 3. 12:20
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező. De azért egy alapvető tévhitek el kéne oszlatni: nem azért megy át valaki a piroson, csengeti le a gyalogost a járdáról, mert nem ismeri a KRESZ-t, hanem mert egy igazi f..zaraszt tahó.
2013. júl. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mondjam azt, hogy nekem a többi biciklissel van a legtöbb bajom a közlekedés során? Mert az igazság ez, csak furcsa ez egy biciklistől...
2013. júl. 3. 16:02
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lep meg. Előfordult már, hogy néhány autóval együtt ácsorogtam a pirosnál egyedül, és egy perc alatt öt(!!!) biciklis húzott el mellettem... Volt, amelyik a gyalogosok közé hajtva.
2013. júl. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mármint egyedüli biciklisként, így hülyén néz ki a mondat =D
2013. júl. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem baj, értem!:-)))
2013. júl. 3. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!